امام جمعه اهل سنت اسدیه:

مدرسه سازی کار بسیار بزرگی است

امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: مدرسه سازی بسیار کار بزرگی است و اگر مردم و خیران در این امر خیر و خداپسندانه مشارکت کنند باقیات و صالحاتی است که در نزد خداوند محفوظ می‌ماند.

مدرسه سازی کار بسیار بزرگی است


به گزارش خبرنگارخاورستان، مولوی سید احمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تعلیم و تعلم امری بسیار مهم در زندگی انسان‌ها است، اظهار کرد: هر اندازه فرزندانمان از نظر علمی غنی باشند به صلاح خودشان و کشور نزدیک تر است و می توانند عنصر مفیدی برای جامعه اسلامی باشند.

 
 
وی با تاکید بر اینکه نیاز است فضای آموزشی به انداره کافی در سطح استان وجود داشته باشد، افزود: مدرسه سازی بسیار کار بزرگی است و اگر مردم و خیران در این امر خیر و خداپسندانه مشارکت کنند باقیات و صالحاتی است که در نزد خداوند محفوظ می‌ماند.
 
 
امام جمعه اهل سنت اسدیه با اشاره به اینکه در شهرستان درمیان جشنواره خیرین مدرسه‌ساز چندین سال برگزار شد و نتایج خوبی داشت، ادامه داد: البته برخی هنوز به تعهدات خود عمل نکردند و بیش از نیمی هم به تعهدات عمل کردند.
 
 
مولوی عبداللهی با بیان اینکه لازم است امر خیر مدرسه‌سازی را جدی بگیریم، تاکید کرد: اگر در زندگی خود نیت خیری داریم بهتر است در رأس کارهای خیر این امر مهم  مدرسه‌سازی را قرار دهیم تا فضای آموزشی خوبی را برای فرزندانمان ایجاد کنیم. 
 
 
وی با اشاره به اینکه در شهرستان درمیان نیاز به ساخت مدارس جدید است، عنوان کرد: در برخی نقاط نیز فضاهای آموزشی قدیمی است که نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارد. 
 
 
امام جمعه اهل سنت اسدیه به برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در مشهد اشاره کرد و گفت: این مهم موجب می‌شود که از ظرفیت خیران غیرساکن استان نیز استفاده و سرمایه این عزیزان جذب شود. 
 
 
مولوی عبداللهی در پایان با بیان اینکه اموال و ثروت‌های این دنیا که خداوند به ما عطا کرده یک امانت الهی در دستان ما است، عنوان کرد: خداوند ما را مورد آزمایش و امتحان قرار می‌دهد و باید از این ثروت خود در راه خدا خرج کنیم و مدرسه‌سازی از امور خیر بزرگ و فرهنگی ماندگار است.

خروج