امام جمعه بیرجند:

شرارت‌ها و گناهان نتیجه دور شدن از تعلیمات انبیا است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: انسان بدون تعلیمات از هر حیوانی بدتر و درنده‌تر است چون به اقسام گناه‌ها از جمله دروغ، مکر، نیرنگ و آدم‌کشی آلوده شده که دلیل آن دور شدن از تعلیمات انبیا است.

  شرارت‌ها و گناهان نتیجه دور شدن از تعلیمات انبیا است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با مدیر و کارکنان مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان جنوبی اظهار داشت: باید قدر جایگاهی که در آن قرار دارید بدانید چون مهمترین اقدمات را انجام می‌دهید و در شناخت طیف تحصیلات علوم دینی که همه ارزش‌ها وابسته به آن است یک اصل و یک استثناء وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه روحانیون سربازان امام زمان(عج) هستند و تا زمانی که خلاف آن ثابت نشود باید دستشان را بوسید افزود: باید گره از مشکل هر مسلمانی باز کنید و این کار خیری است که باقی می‌ماند.

وی گفت: اسلام در شرایط ناشناخته‌ای ظهور پیدا کرد و شما امروز باید قدر جایگاهی که در آن قرار دارید بدانید و انسان بدون تعلیمات از هر حیوانی بدتر و درنده‌تر است چون به اقسام گناه‌ها از جمله دروغ، مکر، نیرنگ و آدم‌کشی آلوده شده که دلیل آن دور شدن از تعلیمات انبیا است.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: امروز به دلیل پارازیت‌های فراوانی که در دنیا وجود دارد کمتر گوشی است که بشنود و کمتر فردی است که متوجه حقایق شود و متأسفانه آنقدر پارازیت وجود دارد که برای همه چیز ارزش قائل هستند اما برای علم و دین ارزشی قائل نمی‌شوند و حتی در آموزش و پرورش پایین‌ترین اولویت را به آن می‌دهند.

عبادی با بیان اینکه اگر معلم، محصل و مبلغ به تعلیمات انبیاء جامع عمل بپوشانند و راه آنها را ادامه دهند دنیا بهشت خواهد شد افزود: آنچه به حوزه‌های علمیه می‌رسد نسبت به آنچه به دیگر دستگاه‌ها داده می‌شود بسیار ناچیز و قابل قیاس نیست اما می‌بینید که چگونه در بوق و کرنا می‌کنند و حاشیه‌سازی‌هایی بر علیه حوزه‌های علمیه ایجاد می‌کنند.


خروج