لطفی در همایش تجلیل از یاوران چهملین سالگرد پیروزی انقلاب:

ستاد دائمی پیگیری منویات رهبری در بیانیه گام دوم تشکیل شود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در راستای تمدن‌سازی اسلامی با کار موقتی میسر نمی‌شود، گفت: باید ستاد دائمی پیگیری تحقق تمدن اسلامی و جامه عمل پوشاندن به منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب با همکاری همه مسئولان و نهادهای مختلف ایجاد شود.

ستاد دائمی پیگیری منویات رهبری در بیانیه گام دوم تشکیل شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، همایش تجلیل از یاوران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، صبح امروز با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط «محمدتقی نوران» و با حضور جمعی از شخصیت‌های لشکری و کشوری در مرکز همایش‌های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

نصرالله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی کشور در ابتدای این مراسم ضمن تشکر از همه حضار اظهار کرد: امیدواریم شاهد تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب باشیم.

وی با ارائه گزارشی کوتاه از بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی که با همکاری همه دستگاهها و ارگان های مختلف کشور برگزار شد، افزود: از سال ۹۶ با ورود شخص آیت‌الله جنتی(دامه برکاته) تلاش برای برگزاری این مراسم، با همکاری شخصیت‌های حوزوی و دانشگاهی و تشکل‌های مردمی آغاز شد و همه مسئولان فارغ از هر گرایش جناحی، رسالتی را در این راستا بر عهده گرفتند چرا که بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی مانند دفاع مقدس و برابر با اهمیت دفاع مقدس است.

لطفی با بیان اینکه دشمنان برای نابودی انقلاب کمر همت بسته‌اند، اضافه کرد: بدیهی است که همه ما اعتقاد داریم بیمه کردن نظام اسلامی در برابر توطئه های دشمنان با حمایت از رهبر معظم انقلاب، عمل به وظیفه و دشمن‌شناسی مردم عزیز ایران محقق خواهد شد.

وی افزود: با همکاری وزارت کشور و استانداری ها، یک اجماع و وحدت مثال‌زدنی را در بخش‌های مختلف ستاد برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور شاهد بودیم. همچنین افتخار داشتیم در مجلس و حوزه علمیه قم با حضور مدیر محترم و کسب فیض از محضر مراجع محترم حضور پیدا کردیم و از دیدگاه‌های آنان بهره بردیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: ما همه سال ۹۷ را به عنوان جشن چهلمین سالگرد در نظر گرفته بودیم و لذا همه تاریخ‌های مهم در این تقویم و از جمله ۱۳ آبان را بسیار باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار کردیم و به عنایت الهی همه مراسم سال گذشته پرشور تر از هر سال برگزار شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: اوج این حضور مردمی هم در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن بود و هیچکدام از مشکلات از جمله تورم و گرانی افسارگسیخته، سردی هوا و تبلیغات دشمنان در فضای مجازی باعث کمرنگ شدن حضور مردم نشد، چرا که پیوند مردم با رهبر معظم انقلاب ناگسستنی است.

لطفی یادآور شد: بنابراین مراسم ۲۲ بهمن چهل سالگی انقلاب در فضایی استثنایی و باشکوه‌تر از همه مراسمات چهل سال اخیر برگزار شد و همه سلایق با نگاه مصلحت نظام در صحنه حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: همگان در این مراسم باشکوه سهمی داشتند، اما برخی نقش‌آفرینی‌ها از جمله وزارت کشور، صداوسیما و نیروهای مسلح مثال زدنی و ستودنی بود و امیدواریم اجر همگان با خدای متعال باشد. ورود جناب آقای رحمانی فضلی، وزیر کشور، نشان داد که ورودی اعتقادی و بی‌نظیر است و ایشان با تلاش خود در بین استانداران و بخشداران به خوبی انسجام ایجاد کردند و نماینده‌ای را برای ارتباط تنگاتنگ با ستاد برگزاری مراسم چهل سالگی معرفی کردند.

لطفی ابراز کرد: عزیزان ما در ستاد کل نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه سرافراز، ارتش دلاور و وزارت اطلاعات هم همکاری گسترده‌ای داشتند و لازم است از آنان هم تقدیر کنیم.

لطفی گفت: صدا و سیمای جمهوری اسلامی از مد‌ت‌ها قبل از برگزاری مراسم همکاری با ستاد را آغاز کرد. از مجلس شورای اسلامی و همچنین آقای علی لاریجانی سپاسگزارم که نهایت همکاری را با ما داشتند. همچنین از سایر دستگاه‌های همکار نهایت سپاسگزاری را داریم.

کادرسازی و انقلابی‌گری؛ دو ضرورت تحقق تمدن اسلامی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار کرد: هر کسی که دل در گرو اسلام و انقلاب دارد در زمینه فراهم کردن پیروزی این نظام مقدس و برخورد با توطئه‌ها وظایفی بر عهده دارد و در گام دوم انقلاب هم تا زمان تقدیم این پرچم به صاحب اصلی نیازمند اقدامات ویژه‌ای از جمله حفظ روحیه انقلابی در دهه‌های آتی هستیم.

وی اظهار کرد: در این راستا نیازمند کادرسازی و انقلابی‌گری و انتخاب مسئولان انقلابی هستیم تا با این روحیه انقلابی بتوانیم منشور گام دوم انقلاب اسلامی را محقق کنیم.

لطفی در پایان اظهار کرد: تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای تمدن‌سازی اسلامی با کار موقتی میسر نخواهد شد بلکه باید ستاد دائمی پیگیری تحقق تمدن اسلامی و جامه عمل پوشاندن به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب با همکاری همه مسئولان و نهادهای مختلف ایجاد شود.


خروج