1398/05/22

عید قربان، مظهر عبودیت خداوند است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: عید قربان مظهر عبودیت و نمایشی از تسلیم حضرت ابراهیم (ع) در برابر خداوند متعال است.

 عید قربان، مظهر عبودیت خداوند است

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، امروز ۲۱ مرداد، در خطبه‌های نماز عید قربان اظهار کرد: عید قربان مظهر عبودیت و نمایشی از تسلیم حضرت ابراهیم (ع) در برابر خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه باید تقوا را که سرمایه عمر انسان است قدر بدانیم، افزود: هدف اصلی از خلقت انسان عبودیت است و این عبودیت به این معنا است که تمام لحظات عمر انسان در زندگی در راه خدا صرف شود.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: عبادت تنها در خواندن نماز و روزه خلاصه نمی‌شود، بلکه تمام زندگی هر فرد باید در راستای رضای خدا و بندگی با بصیرت باشد.

عبادی اظهار کرد: انسان برای رسیدن به کمال باید در این دنیا بندگی خداوند را به جای آورد و افرادی که از زیر بار بندگی خدا خارج می‌شوند، در واقع پرستش حق را رها و باطل را پرستش می‌کنند.


وی با بیان اینکه مدیریت زندگی در عبودیت و بندگی خداوند است و عبودیت خداوند حقیقتی دارد که کمال است، تصریح کرد: تقوا، همان مدیریت صحیح زندگی است که خداوند برای رشد و کمال هر انسان دین را آفریده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی یادآور شد: در شرایط آخرالزمان اگر با چشم بصیرت نگاه کنیم، قضایا روشن است و در آن هیچ ابهامی وجود ندارد.


خروج