نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

محتوای عزاداری های محرم در راستای اهداف قیام امام حسین(ع) باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بر لزوم توجه هیئت های مذهبی در بیان محتوا تأکید کرد و گفت: محتوا باید با هدف قیام امام حسین(ع) همراه بوده و ستمگران را هدف قرار دهد.

محتوای عزاداری های محرم در راستای اهداف قیام امام حسین(ع) باشد

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر سه شنبه در همایش پرچمداران عاشورا اظهار داشت: همه پیامبران از آدم تا خاتم از قیام امام حسین (ع) خبر داده بودند و نخستین روضه اباعبدالله حسین (ع) را نیز جبرئیل خوانده است.

وی، اجرای عدالت و مبارزه علیه ستمگران را اساس دین اسلام دانست و گفت: طبق وعده قطعی خدا، امام زمان (عج) در زمان ظهور خود ظلم و جور را تبدیل به عدل خواهد کرد و در آن روز هدف امام حسین (ع) نیز هم محقق می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان‌های بی سعادت همواره با ائمه (ع) و با آرمان‌های امام حسین (ع) می‌جنگند، عنوان داشت: دشمن همواره از راه‌های مختلفی نفوذ پیدا می‌کند اما باید با بصیرت دشمن را در هر لباسی شناسایی کنیم.

عبادی با اشاره به اینکه امروز جریانات مختلف با اسامی مختلف به راه افتاده اند اما بداند هرگز به هدف شوم خود نمی رسند، افزود: در طول قرن‌ها هر کس در برابر امام حسین (ع) قد علم کرد محکوم برشکست شد.

وی بر لزوم توجه هیئت‌های مذهبی در بیان محتوا تأکید کرد و گفت: محتوا باید با هدف امام حسین (ع) همراه بوده و ستمگران را هدف قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: هرچند جریانات امروز با آن سال‌ها فرق می‌کند اما اصل مبارزه فرق نمی‌کند و باید علیه ظلم قیام کرد.

عبادی به جنایت‌های یزیدهای زمان در یمن، سوریه، کشمیر و سایر کشورها اشاره کرد و گفت: برخی با حسرت از حادثه کربلا و دوران بعد از ظهور سخن می‌گویند در حالی که کسانی که پیش از ظهور مواضع مهدی (عج) را رعایت کنند ارزش اینها بیشتر از آن‌هایی است که بعد از ظهور باشند.

وی خطاب به هیئت‌های مذهبی گفت: شما در برابر آن‌هایی که کارشان کشتن زن و بچه و آواره گی است جبهه دیگری به نام عزاداری امام حسین (ع) بنا کرده اید و جایگاه شما بسیار والا است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز دنیا به دو قطب ستمگران و مبارزه با ستمگر تبدیل شده است، افزود: موضع انقلاب مبارزه با ستمگران است اما برخی به اسم انقلاب در این موضع نفوذ می‌کنند.

عبادی با تأکید بر اینکه ظلم ربطی به اسلام ندارد، بیان داشت: مردم تشخیص می‌دهند که جریانات ظلم، ستم ربطی به امام حسین (ع)، امام زمان (عج) و اسلام ندارد بلکه اینها ستمگرانی هستند که نفوذ کردند و روزی عمرشان به پایان می‌رسد.


خروج