مادر و همسر شهید در خراسان جنوبی تجلیل شدند

در همایش تجلیل از مادران شهدای خراسان جنوبی از کتاب "ام البنین‌های استان خراسان جنوبی" رونمایی شد و ۴۰ نفر از مادران و همسران شهدا به مناسبت چهل سالگی انقلاب تجلیل شدند.

 مادر و همسر شهید در خراسان جنوبی تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام تقی عزیزی پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از مادران شهدای خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید همه ادامه دهنده راه شهدا باشیم اظهار داشت: امروز فرهنگ مقاومت انقلاب اسلامی در سراسر جهان تبلور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم آیات زیادی در وصف شهدا و مجاهدان راه حق آمده و ما نیز باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم تا شفاعت شهدا شامل حالمان شود افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی که 40 سال از عزت و اقتدار آن گذشته احساس امنیت می‌کنیم چون ساختار این نظام براساس بنیان الهی و محکم ایجاد شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی گفت: کسانی که در راه خدا انفاق می‌کنند دو برابر پاداش دریافت می‌کنند و بزرگترین انفاق کنندگان شهدا هستند چون جان خود را در راه رضای خدا اهدا کردند.

وصیت نامه‌های شهدا راه حل بسیاری از مشکلات جامعه امروز است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند نیز در این همایش با بیان اینکه وصیت نامه‌های شهدا راه حل بسیاری از مشکلات جامعه امروز است گفت: وصیت بیشتر شهدا در زمینه عمل به توصیه‌های ولی فقیه است.

سرهنگ صادق احمدی افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه برخاسته از عمل نکردن به توصیه‌های ولی فقیه است که مردم و مسئولان باید به آن توجه داشته باشند.

وی اظهار داشت: برخلاف همه مشکلات و دسیسه‌های استکبار در 40 سال گذشته که در رأس آنها آمریکا است مردم پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

رونمایی از کتاب "ام البنین‌های خراسان جنوبی"

صادق‌احمدی افزود: اگرچه سالها از دوران دفاع مقدس می‌گذرد اما جوانان با اخلاص در آن دوران درس‌های زیادی به ما دادند که باید وصیت نامه‌های شهدا را در زندگی‌مان الگو قرار دهیم و یاد شهدا و دوران دفاع مقدس را گرامی بداریم.

در این مراسم که با حضور 230 نفر از مادران و همسران شهدا همراه بود به مناسبت چهل سالگی انقلاب چهل نفر از آنها تجلیل شدند و کتاب با موضوع شهدای شهرستان بیرجند نوشته تکتم سالاری رونمایی شد.


خروج