در نخستین همایش ملی نماز، هویت و جوانان مطرح شد

برپایی و احیاء نماز یکی از برکات انقلاب اسلامی است/ نماز حس تعلق و هویت را تقویت می‌کند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند برپایی و احیاء نماز را یکی از برکات انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود و این موضوع انقلاب اسلامی را در جهان ممتاز ساخته است.

	برپایی و احیاء نماز یکی از برکات انقلاب اسلامی است/ نماز حس تعلق و هویت را تقویت می‌کند

 

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محمدعلی جعفری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند صبح امروز در نخستین همایش ملی نماز، هویت و جوانان، اظهار کرد: نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر موجب حیات جامعه است.

 

وی برپایی و احیاء نماز را یکی از برکات انقلاب اسلامی بیان کرد و افزود: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود و این موضوع انقلاب اسلامی را در جهان ممتاز ساخته است.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند گفت: دغدغه در محیط کار و مشغله فراوان باعث می‌شود تا امر مهم نماز برای آخر وقت بماند و این درست نیست.

 

جعفری تصریح کرد: در نظرسنجی‌هایی که داشتیم ۸۰ درصد مردم دغدغه نماز داشتند و این امر ایجاد دغدغه برای مسئولان می‌کند که فضا و زمان را برای ادای این فریضه مهم مهیا کنند.

 

وی با اشاره به این‌که عیار نماز و دین باید در فضای علمی افزایش یابد، افزود: بعد از انقلاب عیار نماز افزایش یافت اما در عین حال باید عیار را بالا ببریم و سمت و سوی برنامه ها باید با وقت نماز تنظیم شود.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند با اشاره به این‌که سمت و سوی همگان باید در وقت نماز به سمت نماز باشد، گفت: نماز مظهر عبودیت و بندگی است و بر همین اساس باید امور را پایه‌ریزی کرد.

 

جعفری تصریح کرد: اگر به نماز پایبندی لازم را داشته باشیم نشان می‌دهد که به سایر مسائل هم پایبند هستیم.

 

احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند نیز در این همایش اظهار کرد: باید سعی کنیم فرهنگ نماز در دانشگاه نهادینه شود.

 

وی با اشاره به این‌که والدین نقش اساسی در تربیت دینی دارند، افزود: در خانواده فرهنگ دینی نهادینه می‌شود.

 

رئیس دانشگاه بیرجند گفت: بعد از خانواده، دانشگاه و مدارس نیز نقش اساسی در تربیت دینی دارند.

 

خامسان با اشاره به این‌که باید به اصل برپایی نماز توجه شود، تصریح کرد: برپایی نماز و توجه به آن ما را از منکرات دور می‌کند.

 

وی با بیان این‌که نماز حس تعلق و هویت را تقویت می‌کند، ادامه داد: ما با نماز به دنبال نسلی متعهد هستیم که در کنار تعهد و تخصص مشکلات جامعه را رفع کند.

 

رئیس دانشگاه بیرجند ابراز امیدواری کرد حداقل سالی یک بار این گونه همایش‌ها در دانشگاه بیرجند برگزارشود.

 


خروج