امام جمعه سرایان:

بیانیه گام دوم انقلاب توسط مبلغان و رسانه ها تبیین شود

حجت الاسلام نجمی پور گفت: بیانیه پرمغز و عالمانه رهبری، برای همه مردم توسط مبلغان و رسانه های دیداری و شنیداری تبیین شود تا نسل جوان آن را نقشه راه خود قرار دهند.

 بیانیه گام دوم انقلاب توسط مبلغان و رسانه ها تبیین شود

 

حجت الاسلام «احمد نجمی پور» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: بیانیه رهبر انقلاب خطاب به همه ملت و مخصوصا برای نسل جوان دهه 60 و 70 صادر شده که با توجه به متن بیانیه، سه محور اساسی باید مورد توجه همگان قرار بگیرد.

 

امام جمعه سرایان افزود: نخستین محور بیانیه گام دوم انقلاب، ویژگی های خاص جمهوری اسلامی؛ است که بر اساس اصولی مانند آزادی، اخلاق، استقلال، عقلانیت جاویدان بوده، که در وهله نخست این بیانیه، انقلاب برای مبارزه با سالها عقب ماندگی قاجار و پهلوی تشکیل شده است.

 

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی نه بی رحم است و نه خون ریز، گفت: خون های زیادی در کشور ریخته شده که اگر امروز امنیتی در کشور برقرار است، و شتاب علمی در کشور حرفی برای گفتن دارد، مدیون نتایج گام نخست انقلاب بوده که تحت مردم سالاری و عدالت نسبی علی رغم سیاه نمایی دشمن بر علیه نظام بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه اگر امروز ایران نماد پرابهت ایستادگی در مقابل زورگویان و کشوری مستقل هست، هزینه های را متحمل شده است، عنوان کرد: لذا باید قدر این استقلال را بدانیم که محور دوم سخنان رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب همین مورد است.

 

امام جمعه سرایان محور سوم بیانیه گام دوم انقلاب را جوانان دانست و گفت: رهبری در این بیانیه بر ماموریت های نسل جوان در گام دوم انقلاب تاکید کرده است؛ لذا جوانان باید نکات بیانیه را شکار بکنند چراکه رهبری در این بیانیه گفته اند که من امیدوارم به آینده علمی کشور که باید شتاب علمی، رشد اقتصادی، مبارزه پیگیر با فساد، تبعیض و شناخت توطئه های تبلیغاتی و رسانه ای دشمنان در جامعه توسط همه مردم، مخصوصا جوانان مورد توجه قرار بگیرد.

 

حجت الاسلام نجمی پور عنوان کرد: مرزبندی با دشمنان در حین توجه به 600 میلیون نفر همسایه ایران، کلید زدن به ظرفیت های مغفول اقتصاد، تلاش برای گسترش سبک زندگی اسلامی و ایجاد تمدن جدید ایران اسلامی و آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) باید در تمامی محافل به ریز تاکید شود.

 

وی پیشنهاد کرد که این بیانیه پر مغز و عالمانه که برای 40 سالگی انقلاب بیان شده است، برای همه مردم توسط مبلغان، رسانه های دیداری و شنیداری تشریح و در دانشگاه ها و حوزه های علمیه مدارس خط به خط تبیین شود تا نسل جوان آن را نقشه راه خود قرار دهند.

 

امام جمعه سرایان افزود: چهل سال مقاومت و ایستادگی بر سر آرمان‌های انقلاب یعنی اینکه ایران در این چهل سال خسته نشده چراکه پخته شده، و اگرچه اشکالاتی داشته ایم که باید نقاط قوت تقویت و نقاط  ضعف آن برطرف شود و این مهم وظیفه همه مدیران و مسئولان نظام است چراکه مردم دین خود را نسبت به نظام در 22 بهمن ادا کرده اند و الان تکلیف خدمت بی منت بر عهده مسئولان نظام است.


خروج