معاون هماهنگ کننده سپاه خراسان‌جنوبی:

پیش‌بینی اعزام ۲۰۰۰ نفر به اردوی «راهیان نور»/ ۲۷ اسفندماه آخرین مهلت ثبت‌نام

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال دو هزار نفر در مناطق عملیاتی جنوب حضور یابند، گفت: مدت زمان سفر به راهیان نور 7 روز و هزینه برآورد شده 240 تا 250 هزار تومان اعلام شده است.

پیش‌بینی اعزام ۲۰۰۰ نفر به اردوی «راهیان نور»/ ۲۷ اسفندماه آخرین مهلت ثبت‌نام


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سرهنگ حمیدرضا برات‌زاده صبح امروز در نشست خبری، با اشاره به 20 اسفندماه روز ملی راهیان نور، اظهار داشت: شعار سال راهیان نور و مناسبت‌های دفاع مقدس از بیانات رهبر انقلاب اسلامی انتخاب می‌شود که در همین راستا شعار امسال «ما توانستیم» انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور مورد تأکید و تأیید ویژه رهبر انقلاب اسلامی است، بیان داشت: هدف از برگزاری ادوهای راهیان نور آشنایی زائرین با افکار، اندیشه، اهداف شهدا و احساس نزدیکی و قرب به شهدا است.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه اگر بنا است یاد و نام شهدا را زنده نگه داریم باید از افکار، روش و منش شهدا درس بگیریم، اضافه کرد: یکی از نقاطی که می‌توان به سیره و منش شهدا پی برد راهیان نور است چرا که طی این مسیر انسان به شهدا احساس نزدیکی می‌کند.

برات‌زاده عزت و تداوم انقلاب اسلامی را مربوط به دوران دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: باید ارزش‌های متعالی دوان دفاع مقدس را به نسل‌ها و آحاد ملت منتقل کنیم لذا جهت پیشبرد این اهداف باید حضور میدانی در صحنه داشته باشیم.

وی متذکر شد: بنا نیست افسانه بگوبیم بلکه واقعیت‌های دفاع مقدس را برای نسل‌های بعد بازگو می‌کنیم بنابراین  اگر بنا است مسیر انقلاب را ادامه دهیم باید ادامه دهنده راه و مسیر شهدا باشیم.

اعزام 1281 دانشجو به مناطق عملیاتی

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در سال جاری یک هزار و 281 دانشجو در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب و غرب اعزام شده و می‌شوند، اضافه کرد: از این تعداد 87 دانشجو به منازق عملیاتی غرب و یک هزار و 194 دانشجو به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

برات‌زاده با اشاره به اردوی راهیان نور دانش‌آموزی، تبیین کرد: دو هزار و 122 دانش‌آموز از اول بهمن‌ماه تا 10 اسفندماه به مناطق عملیاتی جنوب اعزانم شدند که از این تعداد 790 دانش‌آموز دختر و یک هزار و 332 دانش‌آموز پسر بودند.

آغاز ثبت‌نام راهیان نور مردمی

وی با اعلام اینکه در تابستان امسال 970 نفر به مناطق غرب اعزام شدند از آغاز اعزام راهیان نور بسیج مساجد و محلات مختلف خبر داد و توضیح داد: راهیان نور محلات از 25 اسفندماه آغاز و تا 14 فروردین ماه ادامه دارد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال دو هزار نفر در مناطق عملیاتی جنوب حضور یابند، اضافه کرد: مدت زمان سفر به راهیان نور 7 روز و هزینه برآورد شده 240  تا 250 هزار تومان اعلام شده است.

برات‌زاده اعلام کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به پایگاه‌های بسیج، حوزه‌ها، نواحی بسیج مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند ضمن اینکه ثبت‌نام محدودیت ندارد و تمام آحاد بسیجی و غیر بسیجی می‌توانند از این سفر معنوی بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: همچنین برای افرادی که قصد سفر با خودروی شخصی دارند نیز امکاناتی در نظر گرفته شده به گونه‌ای که هزینه سه روز اسکان و تغذیه به مناطق عملیاتی برای این افراد رایگان و هیچ هزینه‌ای بابت سه روز اقامت و تغذیه از آن‌ها دریافت نخواهد شد.

آخرین مهلت ثبت‌نام / یک ریال به راهیان نور عمومی کمک نشد

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان‌جنوبی با یادآوری اینکه تاکنون یک هزار نفر جهت حضور در راهیان نور محلات و مساجد ثبت‌نام کرده‌اند، اعلام کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام جهت حضور در راهیان نور مساجد و محلات تا پایان روز اداری 27 اسفند ماه است.

برات‌زاده همچنین به آخرین وضعیت اردوگاه  شهید حبیب الهی خراسان‌جنوبی در اهواز اشاره و توضیح داد: مشکل آب و برق این مکان برطرف و اقدامات متعدد دیگری شامل رنگ‌آمیزی، بازنگری سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی این مکان صورت گرفته است.

وی با اشاره به کمک‌های دولتی در بحث راهیان نور، عنوان کرد: تاکنون برای راهیان نور عمومی تا این لحظه کمکی صورت نگرفته و طی مدت اخیر نامه‌ای مبنی بر حمایت از راهیان نور از مرکز به استان رسیده که به استانداری ارجاع داده‌ایم و قرار است در این خصوص جلسه پشتیبانی از راهیان نور تشکیل و نحوه کمک‌ها و اعتبارات مشخص شود.


خروج