مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی:

اجتماع بزرگ روحانیت فردا در مصلی المهدی(عج) بیرجند برگزار می شود

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه اجتماع بزرگ روحانیت فردا در مصلی المهدی(عج) بیرجند برگزار می شود، گفت: این اجتماع با هدف لبیک حوزه های علمیه و روحانیت به اجرای گام دوم انقلاب برگزار می شود و یکی دیگر از اهداف آن همدردی طلاب و روحانیت با مردم است.

 اجتماع بزرگ روحانیت فردا در مصلی المهدی(عج) بیرجند برگزار می شود


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام «روح الله نوری» امروز (چهارشنبه 22 اسفند) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم حوزه علمیه و روحانیت این است که باید همواره به عنوان یک نیروی فعال و موثر انقلابی در تمامی صحنه ها حضور داشته باشد.

 

مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری حوزه علمیه مادر انقلاب است، گفت: امروز ما در دوران سخت تکاملی و بلوغ و تشکیل تمدن اسلامی هستیم و از حوزه علمیه توقع می رود که در این مسیر حرکت کند.

 

وی با اشاره به اینکه که روحانیت به نسبت نوع محدودیت و عدم حمایت همواره حضور داشته است، ادامه داد: حوزه علمیه و روحانیت تاکنون پای انقلاب بوده و حضور فعالی در تمامی صحنه ها برای حمایت از نظام داشته است و مشاهده می کنید که آمار شهدای روحانیت چندین برابر از سایر اقشار است.

 

حجت الاسلام نوری با تاکید بر اینکه برخی از عناصر در داخل و خارج به دنبال تضعیف حوزه علمیه و روحانیت هستند، افزود: نمی دانیم به چه علت صدای حوزه علمیه پخش نمی شود و برگزاری اجتماع بزرگ روحانیت در مصلی المهدی(عج) بیرجند در راستای انتشار صدای حوزه علمیه انجام می شود.

 

مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه اجتماع بزرگ روحانیت 23 اسفند در مصلی المهدی(عج) بیرجند برگزار خواهد شد، گفت: اولین اجتماع طلاب و روحانیت با حضور روحانیون طبس، فردوس، سرایان و بشرویه و دومین اجتماع با حضور روحانیت زیرکوه و قائن برگزار شد و و اجتماع پایانی فردا با حضور روحانیون بیرجند، خوسف، درمیان، سربیشه و نهبندان برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه سخنران این اجتماع نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خواهد بود، افزود: احتمالا در این مراسم حجت الاسلام پور محمدی وزیر سابق دادگستری نیز حضور یابند و سخنرانی داشته باشند و از رسانه ها درخواست داریم که صحبت ها را گزینشی منتشر نکنند تا مردم حرف علما را بشنوند.

 

حجت الاسلام نوری به اهداف برگزاری این اجتماع اشاره کرد و گفت: این اجتماع برای لبیک گفتن حوزه علمیه و روحانیت خراسان جنوبی به اجرای گام دوم انقلاب برگزار می شود و یکی دیگر از اهداف برگزاری اجتماع هم دردی طلاب و روحانیت با مردم است.

 

مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه اجتماع بزرگ روحانیت در بیرجند یک اجتماع خانوادگی طلاب و روحانیت خواهد بود، افزود: این اجتماع یک نوع تکریم از خانواده های طلاب به عنوان یاوران انقلابی محسوب می شود.

 

وی در ادامه بیان کرد: در اجتماع بزرگ روحانیت در مصلی المهدی (عج) بیرجند نزدیک به 2 هزار نفر از روحانیون و خانواده های آنان حضور خواهند یافت و اجتماع طلاب و روحانیت اهل تشیع و اهل تسنن خراسان جنوبی در 16 فروردین سال آینده مصادف با روز عید مبعث برگزار خواهد شد.

 

حجت الاسلام نوری در پایان گفت: در برخی از مساجد به گام دوم پرداخته می شود و بخشی از 7 توصیه این بیانیه قابلیت عملی شدن و جهت دهی از طرف مساجد دارد و مساجد بازوهای مستقل جامعه هستند و امسال تا نیمه 98 باید همه مساجد به روز بشوند و هیئت امناها از 20 تا 60 سال سن داشته باشند.


خروج