مسئول مرکز حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی:

۱۸ برنامه محوری به مناسبت سالروز حماسه فتح خرمشهر برگزار می شود

زهرایی از برگزاری ۱۸ عنوان برنامه محوری سپاه به مناسبت سالروز حماسه فتح خرمشهر در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از ابتدای خردادماه تیم پزشکی عمومی شهید رهنمون به مناطق محروم استان اعزام می شوند.

 ۱۸ برنامه محوری به مناسبت سالروز حماسه فتح خرمشهر برگزار می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمدرضا زهرایی» امروز (23 اردیبهشت) در ستاد بزرگداشت آزادی خرمشهر، روز مقاومت و پیروزی اظهار کرد: سوم خردادماه یادآور حماسه جاودانه آزادی خرمشهر و جلوه نصرت و معجزه بزرگ الهی است.

 

مسئول مرکز حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از برگزاری 18 عنوان برنامه محوری به مناسبت سالروز حماسه فتح خرمشهر خبر داد و گفت: تجمع بزرگ نیروهای مسلح شهرستان بیرجند در روز پنج شنبه 2 خردادماه ساعت 8 صبح در محل در حسینیه جماران برگزار می شود.

 

زهرایی با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت سوم خرداد در حسینه جماران بیرجند، افزود: این مراسم محوری ساعت 21 پنج شنبه 2 خردادماه با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه 24 نشست بصیرتی در سطح مدارس علمیه خراسان جنوبی برگزار می‌شود، ادامه داد: همچنین از ابتدای خردادماه تیم پزشکی عمومی شهید رهنمون با همکاری بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم استان اعزام می شوند.

 

مسئول مرکز حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به اجرای نمایش «وقتی جنگ تموم بشه برمی‌گردم» در شهرستان بیرجند، تصریح کرد: این نمایش دفاع مقدس از یکم تا پنجم خردادماه در سه مسجد امام صادق (ع)، مسجد صاحب الزمان شهرک امام علی(ع) و مسجد امام حسین (ع) اجرا خواهد شد.

 

زهرایی ادامه داد: برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس، سازماندیه و سخنرانی فرماندهان پیشکسوت در سطح مدارس و مساجد استان، تجلیل از رزمندگان و برگزاری میز خدمت با حضور کارشناسان ادارات در تمام شهرستان ها از دیگر برنامه های اجرایی به مناسبت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر است.

 

وی با اشاره به برگزاری همایش رزمندگان عملیات بیت المقدس در شهرستان زیرکوه و فردوس، بیان کرد: همچنین با همکاری سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی میز خدمت در سطح مساجد شهر و روستای استان برگزار خواهد شد.

 

روز سوم خرداد 1361 یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران است. در این روز شهر مقاوم خیز خرمشهر که پس از 35 روز پایداری و مقاومت در چهارم آبان 1359 به اشغال دشمن در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (19 ماه)، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد.

 

آزادسازی خرمشهر در روز سوم خرداد سال 1361 بعنوان مهم‌ترین هدف عملیات بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران (به فرماندهی شهید علی صیاد شیرازی) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (به فرماندهی محسن رضایی) انجام گرفت.


خروج