نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

دانشگاه‌ها نباید از بدنه اجرایی کشور فاصله داشته باشند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی باتاکید براینکه دولت‌ها باید از ظرفیت دانشگاه‌ها حداکثر استفاده را داشته باشند، گفت:دانشگاه‌ها نباید از بدنه اجرایی کشور فاصله بگیرند.

دانشگاه‌ها نباید از بدنه اجرایی کشور فاصله داشته باشند


 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر سه شنبه در دیدار با اعضای قرارگاه دانشجویی شهید احمدی روشن شهرستان بیرجند، با بیان اینکه دانشگاه‌ها از جایگاه اجرایی کشور نباید فاصله داشته باشند، اظهار داشت: اگر این موضوع یک روند کلی پیدا کند می‌توان ادعا کرد که دانشگاه جایگاه اصلی خود را پیدا کرده و بسیاری از مشکلات جامعه برطرف شده است.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کسانی که بر کشور ما تسلط داشتند نیروها را در راستای اهداف خود پرورش می داده‌اند اما پس از انقلاب اسلامی جوانان دانشجو برای اجرای انواع امور کشور ورود و مشکلات عمده جهانی که به ما تحمیل شده بود را در چارچوبه قانونی زمین گیر کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اگر عده‌ای صرفاً به صورت تئوری مسائل را بیان کنند قطعاً به جایی نخواهند رسید چراکه امور نیاز به اجرا و عملیاتی شدن نیز دارد، گفت: خداوند انسان را به گونه‌ای آفریده که تنها با ابزار علم می‌تواند عمل کند.

موانع تولید و کسب و کارها را باید شناسایی کنیم

وی با بیان اینکه قرارگاه دانشجویی جایگاه اصلی دانشگاه است و امیدواریم به عنوان یک تفکر مورد قبول واقع شود، عنوان کرد: مسئولین اجرایی در هر دوره‌ای باید بدانند حلال مشکلات آنها دانشگاه‌ها هستند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه مقدار زیادی از اعتبارات جهت ورود برخی اقلام غذایی هزینه شد اما متأسفانه شاهد انبارهای احتکار و صف‌های کنار خیابان بودیم، بیان کرد: این مشکلات به دلیل این است که برخی نیروهای اجرایی نسبت به امور بی تفاوت اند و ندانم کاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروزه هر مسئله‌ای در انواع و اقسام راه حل دارد چراکه انواع آگاهی‌ها و ارتباطاتی که برای بشر آمده، برای اجرای امور کافی است، اظهار داشت: رهنمودهای اقتصاد مقاومتی باید در چارچوبه این قرارگاه‌های دانشجویی به صورت عالمانه و بنیانی جنبه اجرایی پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه موانع تولید و کسب و کارها را باید شناسایی کنیم، افزود: امروز اگر قرار است اموری انجام شود باید دانش بنیان باشد در غیر این صورت قابل قبول نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تئوری‌ها باید جنبه اجرایی پیدا کند و دانشگاه‌ها باید به دولت نزدیک شوند، گفت: دولت‌ها نیز باید از ظرفیت دانشگاه‌ها حداکثر استفاده را داشته باشند.

تغییر و تبدیلاتی که وقت سوزی است

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه دانشجوها نباید در راستای اهدافی که در قرارگاه‌ها تعقیب می‌کنند، دلسرد شوند، عنوان کرد: تغییر و تبدیلات بیجایی که گاهی از سوی وزارت خانه‌ها انجام می‌شود جز وقت سوزی هیچ چیز دیگری ندارد.

وی با بیان اینکه در ابتدای دولت کنونی مقام معظم رهبری تاکید کردند که سیاست‌های کاری را تحت هیچ عنوانی نباید تغییر داد اما متأسفانه گوش نکردند و هر مشکلی پیش آمد به دولت‌های قبل ارجاع دادند، اظهار داشت: هوشیاری و حضور دانشگاه‌ها بسیار خوب است مشروط به اینکه تغییر ماهیت ندهد.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه‌های دانشجویی به توسعه و تداوم نیاز دارد، افزود: امروز دانشجویان باید به آنچه که بر اساس فطرت پاک خود تشخیص می‌دهند و از نظر علمی و میدانی به آن می رسند تا پای جان ایستادگی کنند.


خروج