دو مراسم محوری برای ارتحال امام خمینی در بیرجند برگزار می‌شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: دو مراسم محوری برای ارتحال امام و قیام ۱۵ خرداد در حسینیه جماران و مدرسه علمیه معصومیه بیرجند برگزار می‌شود.

 دو مراسم محوری برای ارتحال امام خمینی در بیرجند برگزار می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام احمد ملایی صبح امروز در ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در خراسان جنوبی با بیان اینکه همزمان با 14 خرداد مراسم ارتحال امام و قیام 15 خرداد در مدرسه علمیه معصومیه بیرجند ساعت 17:30 برگزار می‌شود اظهار داشت: اگر ادارات مسابقه یا برنامه فرهنگی به یاد امام راحل دارند برگزار کنند. 

وی با بیان اینکه حداقل هزاران برنامه کوچک و تاثیرگذار در سطح استان انجام شده است افزود: جلسات محوری ارتحال امام و قیام 15 خرداد در هر شهرستان مشخص شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در قالب مناسبت‌های انقلاب در بیش از 30 نقطه استان مراسم برگزار می‌شود و در دهه فجر و 22 بهمن نیز در بیش از 100 نقطه استان به صورت رسمی برنامه برگزار می‌شود. 

ملایی افزود: دو مراسم محوری برای ارتحال امام خمینی (ره) در حسینه جماران و مدرسه علمیه معصومیه بیرجند برگزار می‌شود و سه مراسم محوری روز جهانی قدس، ارتحال امام و مراسم قیام 15 خرداد در فاصله زمانی کمی رخ می‌دهد. 

وی اظهار داشت: تشکیل جلسه ستاد از دو ماه قبل انجام شده و همکاری دستگاه‌های اجرایی بسیار خوب بوده و کیفیت و کمیت مراسم از بهترین‌ها در کشور بوده است.

محتوای مراسم ارتحال امام (ره) با محوریت نسل جوان باشد

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه در شرایط کنونی که ایران از همه طرف مورد هجوم است باید از فرصت‌هایی انقلابی بیشترین بهره‌گیری شود اظهار داشت: برگزاری باشکوه مراسم رحلت حضرت امام خمینی(ره) مغتنم است که همه اقشار برای اعتلای نظام تلاش کنند و در اینجا منیت معنا پیدا نمی‌کند بلکه همه باید در لوای پرچم مقدس به عنوان سرباز باشیم.

خوش‌خبر افزود: در حوزه صدور روادید میهمانان خارجی نیز طبق دستورالعمل و مراتب اداری هماهنگی‌های لازم صورت گیرد و در راستای فضاسازی، روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی فعالیت دو چندانی نسبت به گذشته داشته باشند. 

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی حداکثری در دستور کار رسانه‌ها باشد اظهار داشت: نسل جوان امروزی بیشتر با فضای عمومی و مجازی سر و کار دارد که دستگاه‌های مربوطه باید در تولید محتوای مناسب تلاش کنند. 

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: به جز برگزاری مراسم ارتحال امام، محتوای مراسم از اهمیت زیادی برخوردار است که باید با محوریت نسل جوان پایه‌ریزی شود.


خروج