امام جمعه موقت بیرجند:

اعتماد به آمریکا یعنی ذلت/تلاش امام راحل برای اتصال انقلاب علوی به مهدوی بود

حجت الاسلام مختاری امام زمان(عج) را بزرگترین انقلابی جهان دانست و گفت: تمام تلاش امام راحل این بود که انقلاب علوی را به انقلاب مهدوی وصل کند و موفق هم بود.

 اعتماد به آمریکا یعنی ذلت/تلاش امام راحل برای اتصال انقلاب علوی به مهدوی بود

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین «محمد مختاری» عصر امروز (14خرداد) در مراسم گرامیداشت سالروز رحلت امام راحل و قیام 15 خرداد در مدرسه علمیه معصومه بیرجند با بیان اینکه خداوند اگر تقدیر به این شد که امام راحل از میان ما برود؛ آیه ای دیگر برای ما قرار داد، گفت: در آستانه 30 سالگی رهبری، مقام معظم رهبری هستیم که خدا خلف صالح و جانشینی مطابق با اصل، در اختیار ما قرار داد.

 

وی با تبیین واژه «انقلابی گری» و اینکه مقام معظم رهبری یک انقلابی تمام عیار و الگو برای همه ما است، گفت: این حقیقتی بود که از قران، انبیا و اولیای الهی گرفته شده است، انبیاء و اولیای الهی و ائمه اطهار(علیه السلام) بزرگترین انقلابیون بودند و امروز ما منتظر بزرگترین انقلابی جهان یعنی امام زمان هستیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه انقلاب انبیاء و اولیای الهی به انقلاب امام زمان وصل خواهد شد، اظهارداشت: دشمن می خواهد این ارتباط گذشته و آینده را قطع کند و هرگز موفق نخواهد شد.

 

تلاش امام راحل برای اتصال انقلاب علوی به مهدوی بود

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه تمام تلاش امام راحل این بود که انقلاب علوی را به انقلاب مهدوی وصل کند و موفق هم بود، تصریح کرد: امروز هم مقام معظم رهبری هم همین راه را می روند و ادامه دادند.

 

وی با بیان ضرورت انقلاب بودن و انقلابی ماندن در جامعه کنونی، تاکید کرد: باید انقلابی بمانیم؛ چراکه اگر انقلابی نباشیم مسیر را اشتباه خواهیم رفت و آخرت و دنیای خود را خراب خواهیم کرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه صلاح دنیا و آخرت ما در راه انقلابی گری به معنی واقعی است، تا به ظهور امام زمان برسیم، گفت: انقلابی بودن و انقلابی ماندن الزاماتی دارد که اگر کسی فراهم نشود، فرد در ادامه مسیر کم می‌آورند، انقلابیونی بودند که زمانی در مسیر انقلاب حضور داشتند؛ اما بعدها کم آوردند و از مسیر خارج شدند.

 

حجت الاسلام مختاری یاد خدا را مهمترین نکته در انقلابی گری عنوان کرد و گفت: چنانچه خدا از دل انسان بیرون برود؛ نتیجه آن فسق و فجور و ورود شیطان خواهد بود، لذا انبیای الهی آمدند تا انقلاب کنند و مردم را از دست افراد شیطان صفتی همچون فرعون و قارون که ادعای خدایی داشتند و بندگان خدا را به بردگی گرفته بودند نجات دهند و خدا محور همه چیز باشد.

 

وی با بیان اینکه تمام انبیای الهی انقلابی یعنی بدنبال دگرگون کردن اوضاع بودند تا بندگان خدا فقط خدای بی همتا را ستایش کنند، افزود: یک فرد انقلابی در قدم اول باید در محیط درون و اطراف خود انقلاب ایجاد کند و تمام جوارح او از خدا پیروی کند.

 

امام زمان(عج) بزرگترین انقلابی!

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این مطلب که امام زمان را بزرگترین انقلابی آینده جهان دانست و گفت: امام راحل و انقلاب ما حلقه واسطی است که انقلاب انبیاء را به انقلاب امام زمان متصل می کند.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه هر کس بدنبال عزت و سعادت دنیا و آخرت است باید انقلابی باشد، چراکه سعادت دنیا و آخرت در انقلابی بودن است و آرامش در خانه خدا است نه غرب و شرق، گفت: عزت در خانه آمریکا، انگلیس و استکبار جهانی نیست، در اعتماد به خدای یگانه است.

 

وی صدام و رضاخان را از جمله نوکران مستکبران در جهان عنوان کرد و با بیان این سوال که سرنوشت این افراد چه شد و کجا هستند؟ افزود: امام راحل که مخلص و بنده خدا بود را ببینید که امروز کجاست و چه عزتی دارد، عزت در انقلابی بودن و در خانه خدا است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آرامش در دنیا و آخرت فقط نزد خدا است، به بیان نمونه هایی از طاغوت های تاریخ اشاره کرد و گفت: فرعون و قارون با آن همه ثروت به آرامش نرسیدند و دیدیم که چگونه در زمین و دریا فرو رفتند، آرامش از آن بندگان خوب خدا است.

 

کشور را انقلابیون واقعی می‌توانند آباد کنند!

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه انقلابی بودن هزینه دارد و باید در مقابل مستکبرین عالم محکم بایستیم، افزود: انقلاب اسلامی ایران، چهل سال با انقلابی گری از پیچ و گردنه های تاریخی عبور کرده است.

 

وی دین شناسی و دین مداری، اعتماد به نفس داشتن و مردم دار بودن را سه الزام اصل انقلابی گری دانست و گفت: کسانی که ایمان و تقوای لازم را ندارند وقتی که چشمان آنها به بیت المال می افتد، کنترل خود را از دست می دهند، اینها اسیر نفس و قدرت شیطان اند و اگر اینها در نظام اسلامی در پست بگیرند؛ همان ها هستند که امام راحل در مورد انها فرمود «مواظب باشید انقلاب دست نااهلان نیفتد».

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز کشور نیازمند افراد انقلابی و جهادگر است که از دل و جان برای مردم هزینه کنند، تاکید کرد: کشور را انقلابیون واقعی می توانند آباد کنند، نه اصولگرا و نه اصلاح طلبی که بدنبال منافع خود هستند.

 

مفسد اقتصادی و اختلاص‌گر ضد انقلاب هستند!

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه اعتماد به نفس یعنی اعتماد به خدا و نه غیر خدا، گفت: در انتخابات گذشته برخی از افراد چون بجای خدا، به غرب اعتماد کردند و حل مشکلات را در گرو ارتباط با کدخدا می دیدند، شعار آنها این بود که غیر مسیر آنها، دلار به بیش از 7 هزار تومان خواهید رسید؛ اما دیدیم که دلار به بیش از 20 هزار تومان رسید.

 

وی با بیان اینکه اعتماد به آمریکا ما را ذلیل می کند، بیان داشت: کسانی که اعتماد به خدا نداشته باشند نمی توانند به مسیر ادامه دهند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مسئولان با عمل کردن، انقلابی بودن خود را به مردم ثابت کنند، تاکید کرد: حوزه های علمیه با هر گونه فسق، ظلم و بی عدالتی و اختلاص و فساد از هر کسی که باشد مخالف است و این افراد را ضد انقلاب و مصالح نظام می داند.


خروج