مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی خبر داد

اعزام 30 گروه جهادی دانشجویی به مناطق محروم خراسان جنوبی

مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی گفت: تابستان امسال 564 دانشجو در قالب 30 گروه جهادی با هدف خدمت‌رسانی و رفع محرومیت‌ به نقاط محروم و روستایی اعزام می‌شوند.

اعزام 30 گروه جهادی دانشجویی به مناطق محروم خراسان جنوبی

 

به گزارش خاورستان، ابوذر صلاحی مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: تابستان امسال 30 گروه جهادی با هدف خدمت‌رسانی و رفع محرومیت‌ به نقاط محروم و روستایی اعزام می‌شوند.

 
وی با اشاره به این‌که گروه‌های جهادی در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی و تربیتی، بهداشت و درمان و کارآفرینی فعالیت خواهند داشت، افزود: 564 دانشجو که از این تعداد 315 نفر خواهر و 251 نفر برادر هستند و بیشتر آنها از دانشگاه بیرجند به تمام شهرستان‌های استان اعزام خواهند شد.
 
برگزاری اردوهای جهادی در غالب طرح اعتلای بسیج
مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که سال گذشته یک تغییر رویکرد در اعزام اردوهای جهادی داشتیم، افزود: در قالب طرح اعتلای بسیج نقطه‌های هدفی مشخص شد که در این نقاط چند هدف را انتخاب و خدمات ارائه می‌دهند.
 
صلاحی تصریح کرد: امسال دومین سالی است که گروه‌های جهادی در راستای طرح اعتلای بسیج اعزام می‌شوند و به میزانی که پیشرفت داشتند فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند.
 
وی افزود: با توجه به این‌که امسال وقوع سیل را در کشور داشتیم یک گروه جهادی از دانشگاه بیرجند به استان مازندران و دو گروه جهادی به شهرستان‌های سربیشه و طبس جهت کمک به سیل‌زدگان اعزام می‌شوند.
 
مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی گفت: اشتغال‌زایی و ترویج کارآفرینی در مناطق محروم و روستایی با نگاه اشتغال خانگی، زودبازده و صنایع دستی دنبال می‌شود.
 
صلاحی به دیدار دانشجویان اردوهای جهادی با استاندار خراسان‌جنوبی اشاره و تصریح کرد: در این دیدار دانشجویان خواستند دستگاه‌های ذی‌ربط مجاب شوند و حمایت همه‌جانبه آنها از طرف آنها انجام شود.
 
وی با اشاره به این‌که استاندار ریاست ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی را به عهده دارد، افزود: فعالیت گروه‌های جهادی با توجه به شعار سال و رونق تولید دنبال می‌شود.
 
اشتغال‌زایی برای 20 نفر
مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که اردوهای جهادی با هدف تربیت روحی و فردی دانشجو و تاثیرگذاری بر جامعه انجام می‌شود، گفت: اردوهای جهادی در 2 سال گذشته به طور میانگین برای 20 نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند.
 
صلاحی به تکمیل واحدهای اقتصاد مقاومتی در درح با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی اشاره کرد و یادآور شد: اردوهای جهادی بیشتر از این‌که بخواهند اشتغال‌زایی کنند به دنبال ترویج فرهنگ اشتغال و شناسایی ظرفیت‌های ناشناخته مناطق محروم است.
 
برگزاری 3 دوره تشکیلاتی بسیج دانشجویی
وی به برگزاری دوره‌های تشکیلاتی بسیج دانشجویی در تابستان اشاره کرد و افزود: یازدهمین دوره خط امام به صورت استانی از 10 لغایت 16 تیرماه در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار می‌شود.
 
مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی گفت: 625 دانشجو در این دوره ثبت نام کردند که بعد از مصاحبه 120 نفر انتخاب و در این دوره شرکت خواهند کرد.
 
صلاحی با بیان این‌که موضوع این دوره آشنایی دانشجویان با مبانی اندیشه اسلامی، گفتمان امامین انقلاب و تفکرات امام خمینی (ره) است، تصریح کرد: در این دوره 3 کتاب با عنوان‌های طرح کلی اندیشه اسلامی و انسان 250 ساله تالیف مقام معظم رهبری و جدال دو اسلام خلاصه جلد 21 صحیفه امام خمینی (ره) به دانشجویان ارائه می‌شود.
 
وی به برگزاری بیست و چهارمین دوره طرح ولایت که کشوری است، اشاره کرد و افزود: سال‌های گذشته فقط 20 نفر به این دوره اعزام می‌شدند که امسال با پیگیری‌های نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و تغییر رویکرد در اجرای دوره تعداد 218 دانشجو به این دوره اعزام می‌شوند.
 
مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی  با اشاره به این‌که در این دوره دانشجویان با مبانی اندیشه اسلامی آشنا می‌شوند، گفت: این دوره در دو بازه زمانی نیمه تیر و نیمه شهریور به مدت 40 روز در مشهدبرگزار خواهد شد.
 
صلاحی همچنین به برگزاری دوره اسلام ناب با هدف گفتمان‌سازی امامین انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: 30 نفر از دانشجویان به صورت تیمی 18 تیرماه در تهران در این دوره شرکت خواهند کرد.
 
اعزام 120 دانشجو به اردوی راهیان نور غرب
وی به اعزام دانشجویان به اردوی راهیان نور غرب اشاره کرد و افزود: 120 دانشجو در قالب 3 کاروان از 3 دانشگاه‌ بیرجند، آزاد اسلامی بیرجند و فردوس در مرداد ماه به یادمان‌های دفاع مقدس جهت آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت اعزام می‌شوند.
 
مسئول بسیج دانشجویی خراسان‌جنوبی گفت: دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی نیز در طرح جهاد همبستگی ملی شرکت می‌کنند و بسیج دانشجویی در این طرح یک کمیته را به عهده دارد و در کمک‌کردن به مردم مناطق سیل‌زده نقش بسزایی دارد.

خروج