در سالروز شهادت امام صادق(ع)؛

پیکر مطهر ۳ شهید گمنام در بیرجند تشییع شد

پیکر پاک و مطهر سه شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس امروز(۸ تیر) بر دستان مردم مومن و ولایتمدار بیرجند تشییع شدند.

 پیکر مطهر ۳ شهید گمنام در بیرجند تشییع شد

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند، امروز همه آمده بودند، از کودکان امروز تا نوجوانان آن روز که حالا موی سفیدان انقلاب شدند، خیلی ها با فرزندان خردسال و برخی ها هم با عصا و هر چه که می توانستند خود را به مراسم رسانده بودند تا نگذارند در روز شهادت امام صادق علیه السلام، فرزندانش مانند جدشان در غربت باشند، آمده بودند تا بگویند که اگر آن روز در کربلا بودند نمی گذاشتند بدن فرزند پیامبر صلی الله علیه و آله سه روز بر زمین بماند.

 

در بین جمعیت اگر خوب نگاه می کردیم، مادرانی دیده می شدند که مادرانه به استقبال همرزم فرزند شهید خود آمده بودند تا در نبود مادرش،‌ زیر تابوت فرزندش را بگیرند و برای او لالایی مادرانه بخوانند.

 

امروز شهدای گمنام باردیگر فضای شهرمان را در سالروز شهادت امام صادق(علیه السلام) عطرآگین کردند، همان ها که بین زمینی ها گمنام اند و در آسمان ها نامدارترین، آمدند تا بگویند اگر برخی‌ها آنها و راه و هدفشان را فراموش کردند، اما شهدا آنها را فراموش نمی کنند.

 

پیکر پاک و مطهر این سه شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس امروز بر دستان مردم مومن و ولایت مدار بیرجند تشییع و تا دقایقی دیگر یک شهید در سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان و دو شهید روستای چهکند بیرجند دفن خواهند شد تا چراغ راه سعادت مردم باشند.

 

یکی از این شهدا ۲۳ ساله و در منطقه عملیاتی شرهانی در عملیات محرم به شهادت رسیده است، شهید ۱۹ ساله در منطقه عملیاتی سومار در عملیات کربلای ۶ در سال ۶۵ و شهید ۲۳ ساله در عملیات رمضان سال ۶۱ به شهادت رسیده اند.

 

با احتساب این سه شهید در خراسان جنوبی ۱۴۹ شهید گمنام در ۵۶ نقطه استان داریم.


خروج