مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان جنوبی اعلام کرد:

شناسایی و پرورش استعدادهای جوانان مهمترین هدف کلاس های فراغتی

حجت الاسلام سبزه کار با بیان اینکه طرح اوقات فراغت کانون های مساجد با هدف جذب جوانان به مساجد و شناسایی و پرورش استعدادها برگزار می شود، گفت: اوقات فراغت فرصت مناسبی برای شناسایی و رشد و تعالی استعدادهاست.

 شناسایی و پرورش استعدادهای جوانان مهمترین هدف کلاس های فراغتی

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیین گشایش کلاس های اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان قاینات با حضور حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی در مسجد غدیر قاین برگزار شد.

 

حجت الاسلام سبزه کار در این مراسم با بیان اینکه طرح اوقات فراغت کانون های مساجد با هدف جذب جوانان به مساجد و شناسایی و پرورش استعدادها برگزار می شود، گفت: اوقات فراغت فرصت مناسبی برای شناسایی استعدادها و رشد و تعالی آن است.

 

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی جدی توسط مدیران کانون های فرهنگی هنری برای غنی سازی هرچه بیشتر اوقات فراغت مخاطبان، افزود: کانون های مساجد، یکی از مهمترین و پرمخاطب ترین نهادهای تربیتی به شمار می روند که هر ساله با جذب نوجوانان و جوانان علاقمند به فعالیت های فرهنگی و هنری، قرآنی و مذهبی کوشا و خلاق عمل می کنند.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: شناسایی ظرفیت های کانون ها و ارتقای سطح توانمندی آن ها، ایجاد هم‌افزایی و دوری از موازی کاری و فراهم کردن زمینه جذب بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد از مهم ترین اهداف طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

 

وی ادامه داد: توجه ویژه به شعار سال در اجرای برنامه ها و گفتمان های کار آفرینی، برگزاری کلاس‌های کمک درسی و آموزشی، توجه به مناسبت های مذهبی و فرهنگی مقارن با ایام اوقات فراغت، برگزاری برنامه های فرهنگی ورزشی و مسابقات فرهنگی و برگزاری کارگاه و کلاس برای عموم بویژه خواهران با موضوعات اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر، بصیرت افزایی، جمعیت، خانواده و کارآفرینی از جمله رویکردهای کانون‌های فرهنگی هنری در تابستان برای مخاطبان است.

 

حجت الاسلام سبزه کار با اشاره به اینکه سال گذشته در ۴۰۲ باب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کلاس‌های اوقات فراغت برگزار شد، ادامه داد: امسال توجه ویژه به مباحث هنری در کلاس های تابستانی کانون ها مورد تاکید است.

 

«عباس میرزنگویی» رئیس فرهنگ و ارشاد قاین هم دراین مراسم گفت: این مراسم به میزبانی کانون فرهنگی و هنری مسجد غدیر قاین و با حضور جمعی از مدیران و اعضای کانون های مساجد شهرستان برگزار شد.


خروج