نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: خبرنگاران در بیان مشکلات مردم از هیج تهدیدی نهراسند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کار خبرنگاری هم از جنبه مثبت و هم منفی در جامعه تاثیر زیادی دارد گفت: خبرنگاران در بیان مشکلات مردم از هیچ تردیدی نهراسند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: خبرنگاران در بیان مشکلات مردم از هیج تهدیدی نهراسند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با اصحاب رسانه خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: در جایگاهی که هستیم مستقیماً در کار شما برای رفع مشکلات نمی‌توانم ورود پیدا کنم بلکه سلسله روالی دارد که باید طی شود. 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئولان مربوطه در بخش‌های مختلف باید پاسخگو باشند گفت: مشکلات خود را در بخش‌های مختلف با پیوست اقدامات و اسناد ارائه دهید تا از کانال‌های مختلف پیگیری شود.

عبادی با بیان اینکه قانون برای ما حد و مرز دارد و  ما به جای مسئولان نمی‌توانیم حرف بزنیم افزود: کار خبرنگاری هم از جنبه مثبت و هم منفی در جامعه تأثیر فراوانی دارد و انعکاس اخبارهای نادرست و به قول قرآن تحریف کلمه از مواضع خود از گذشته وجود داشته است.

وی تصریح کرد: انعکاس دروغ کار جامعه را به جایی می‌رساند که وقتی به مردم شام خبر شهادت امام علی(ع) در محراب را می‌دهند از اهل عبادت بودن مولا تعجب می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: خبر دروغ کار جلاد و شهید را عوض می‌کند و تحریف کلمه از مواضع خود کار را به دگرگون کردن کتبی چون تورات و انجیل و حتی به وجودآمدن گروه‌هایی چون داعش و طالبان می‌کشاند.

عبادی تصریح کرد: از طرف دیگر انعکاس خبر بر مبنای واقعیت قهرمانانی چون ابوذر و دعبل خزاعی را می‌آفریند که هیچگاه در حق گویی ترس به دل راه ندادند.

وی بیان کرد: در مکتب تشییع هرگونه همکاری با اهل ظلم گناه است که این مهم در مباحث رسانه‌ای هم حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تقوای رسانه‌ای این است که مراعات حق را در انعکاس اخبار داشته باشیم افزود: مدح اهل ظلم عرش الهی را به لرزه در می‌آورد و در انعکاس اخبار هیچ تهدید و تطمیعی نباید بر خبرنگاران تأثیر بگذارد چون امانت شهدایی چون شهید صارمی است.

عبادی خطاب به اصحاب رسانه اظهار داشت: کار شما بسیار مهم است و مانند سکه دو رو دارد آن جایی که کار مهم هنر قلم زنی و قدم مثبت برداشتن برای اعلای حقی باشد نفس کار ارزشمند و مهم است و آنچه در تاریخ چه امروز و چه گذشته مهم است تثبیت حق است تا آیندگان از آن بهره گیرند. 

وی افزود: با توجه به سختی و حساس بودن کار شرایط ایجاب می‌کند انسان با احتیاط گام بردارد وقتی خبرنگار حق را بدون کم زیاد می‌نویسد برای غیر خدا و روی هیچ کس حساب باز نمی‌کند حق این است هرچند هزینه زیادی هم داده شود.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه تقوا مشخص کننده کار است اظهار داشت: در این راه جز راه خدا گام برندارید و هیچ تهدیدی بر کار شما تاثیر نگذارد.


خروج