اجرای طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد از محل موقوفات/ 9 زندانی آزاد می‌شوند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از آزادی 9 زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت گرامیداشت دهه ولایت و امامت در راستای اجرای طرح «آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد» از محل موقوفات استان خبر داد.

اجرای طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد از محل موقوفات/ 9 زندانی آزاد می‌شوند

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: در حال حاضر 9 هزار و 746 موقوفه در استان خراسان‌جنوبی وجود دارد که بیش از 50 درصد این موقوفات دارای کاربری کشاورزی است.

وی از ثبت 104 وقف در سال 97 در استان خبر داد و بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون 14 وقف جدید در استان ثبت شده که تا پایان سال طبق برنامه پیش‌بینی شده وقفیات استان باید به 70 مورد برسد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سازمان اوقاف با بهره‌گیری از ظرفیت مشاوره وقف به واقفان و خیرین نیک‌اندیش برای ایجاد وقف‌های جدید مشاوره می‌دهد، تبیین کرد: تمام تلاش‌ها بر این است که وقف‌های جدید را به سمت نیازهای روز پیش ببریم که از همین رو مشاوره وقف در ادارات اوقاف شهرستان‌ها انجام می‌شود.

بخشی‌پور در ادامه بیان داشت: با عنایت به رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مبنی بر تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین برای کنترل و کاهش آسیب‌های جامعه تلاش‌هایی آغاز شده است.

وی از آزادی 9 زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت گرامیداشت دهه ولایت و امامت در راستای اجرای طرح «آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد» توسط اداره کل اوقاف استان از محل موقوفات خبر داد و افزود: از این تعداد چهار نفر از زندان بیرجند، سه نفر از زندان طبس و دو نفر از زندان فردوس خواهند بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی میزان بدهی این زندانیان را بیش از 50 میلیون تومان اعلام و مطرح کرد: این مبلغ با مشارکت‌ عموم مردم، خیران و عواید موقوفات مرتبط توسط اوقاف استان خراسان‌جنوبی جمع‌آوری و به محض انجام کارهای اداری به آغوش خانواده‌هایشان باز می‌گردند.

بخشی‌پور عنوان کرد: شماره‌ حساب‌هایی برای مشارکت خیران نیک‌اندیش در این امر مهم اعلام شده و شهروندان و خیران در صورت تمایل می‌توانند کمک‌های خود را برای اجرای طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به شماره‌کارت بانکی ۶۲۸۰۲۳۱۳۸۰۰۱۸۰۰۱ به نام «آزادی زندانیان جرائم غیرعمد» یا حساب شماره ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ بانک مسکن به نام سازمان اوقاف و امور خیریه واریز کنند.

وی گسترش وقف در زمینه‌های مختلف و درآمد موقوفات برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را از برنامه‌های کاری اوقاف اعلام کرد و افزود: کمک به آزادی محکومین نیازمند جرائم غیرعمد، فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان، توسعه علم و فناوری و گسترش فعالیت‌های قرآنی از اصلی‌ترین نیازهای وقفی استان است.


خروج