حجت الاسلام ملایی:

برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان والامقام رجایی و باهنر در پنجشنبه هفتم شهریور ماه در مسجد امام حسن مجتبی(ع) بیرجند

جلسه برنامه ریزی گرامیداشت شهدای هشتم و هفدهم شهریور، با حضور اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در محل سالن جلسات شورا برگزار گردید.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان والامقام رجایی و باهنر در پنجشنبه هفتم شهریور ماه در مسجد امام حسن مجتبی(ع) بیرجند

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت الاسلام احمد ملایی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در جلسه برنامه ریزی مراسم هشتم و هفدهم شهریور با عرض تبریک هفته دولت بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین قربانی تروریست است که هفده هزار شهید ترور نیز سند گویایی در این خصوص می باشد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات و دشمنی های همیشگی منافقین جنایتکار با پشتیبانی دولت های مستکبر علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: با نگاهی به گوشه ای از تاریخ انقلاب می توان به جنایات متعدد گروهک های تروریستی ضد انقلاب و تلاش های بی وقفه مستکبران بر علیه اسلام، مردم و دولت اسلامی پی برد به گونه ای که تنها در فاصله دو ماه از تیر سال 1360 تا شهریور همان سال، شخصیت های برجسته نظام مانند بلند پایه ترین شخصیت قضایی کشور و یارانش، شهید آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن، و نیز رئیس جمهور و نخست وزیر، شهیدان دکتر رجایی و باهنر  به شهادت رسیدند.

وی افزود انقلاب اسلامی توسط مردم به پیروزی رسید و با خون هزاران شهید پاک و حضور مردم در صحنه حفظ و حراست گردید از جمله در 17 شهریور سال 1357 به رغم اعلام حکومت نظامی، مردم جهت احقاق حقوق خویش دست به تظاهرات زدند و رژیم پهلوی، مردم بیگناه و حق طلب را در میدان ژاله تهران به خاک و خون کشید. این خون های پاک موجب شکست رژیم طاغوتی پهلوی و پیروزی جمهوری اسلامی گردید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: بلافاصله پس از پیروزی انقلاب نیز گروهک های خود فروخته بر علیه مردم و نظام اسلامی دست به ترورهای کم سابقه زدند و صدام نیز با حمایت مستقیم دولت های استکباری، جنگ را بر مردم ایران تحمیل نمود.  اما با پشتیبانی مردم از نظامشان و لبیک آنان به ندای ولی فقیه و نثار خون پاکشان، جمهوری اسلامی با اقتدار و پویایی روزافزون به کار خویش ادامه داد.

ملایی افزود: بنابر این ضرورت دارد این برهه های حساس با ابزار و روشهای به روز و تاثیر گذار، بویژه برای نسل جوان و نوجوان که آن زمان رادرک نکرده اند، تبیین گردد و مسئولین نیز در قبال حمایت های بی دریغ مردم وظیفه سنگینی در خدمتگذاری ولی نعمتان خویش دارند. باید مردمی بوده و با توام توان در جهت رفع مشکلات مردم بکوشند.

 رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گفت: مراسم بزرگداشت شهیدان والامقام رجایی و باهنر در پنجشنبه هفتم شهریور ماه در مسجد امام حسن مجتبی(ع) بیرجند با حضور مردم و مسئولین برگزار خواهد شد و برگزار ی نشست های تبیینی و تحلیلی در مساجد ، ادارات و محافل، فعال سازی سایت ها وکانال ها، پرداختن به مناسبت های مذکور در خطبه ها و سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، برگزاری نمایشگاه و فضاسازی محیطی در جهت تبیین جنایات منافقین و سردمداران استکبار و آشنایی با ایام الله و مقام شامخ شهیدان ازجمله شهدای دولت و شهدای 17 شهریور با عنایت به ظرفیت عظیم ماه محرم الحرام را از اهم مصوبات جهت بزرگداشت این ایام ذکر نمود.

 


خروج