1398/07/17

برپایی پنج موکب برای استقبال از زائران اربعین در خراسان‌جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از برپایی پنج موکب برای استقبال از زائران افغانستانی و پاکستانی در اربعین حسینی خبر داد.

 برپایی پنج موکب برای استقبال از زائران اربعین در خراسان‌جنوبی


حجت الاسلام پرویز بخشی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: گفت: پیش بینی شده ۱۰۰ هزار زائر از مرز میرجاوه وارد کشور شوند و در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند که خراسان جنوبی به عنوان استان معین سیستان و بلوچستان آمادگی پذیرایی از آن‌ها را دارد.

وی از برپایی پنج موکب برای استقبال از زائران افغانستانی و پاکستانی در اربعین حسینی خبر داد و افزود: زائران پاکستانی بعد از مراسم اربعین حسینی به مشهد مقدس اعزام می شود و در مسیر برگشت از سمت خراسان‌جنوبی به کشور خود می‌روند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اولین موکب خراسان‌جنوبی برای پذیرایی از زائرین پاکستانی در خضری دشت بیاض مستقر خواهد شد، تصریح کرد: موکب‌های بعدی در مسیرهای قاین، بیرجند، امام زاده سیدعلی (ع) و مسجد حضرت ابوالفضل نهبندان قرار دارند.

بخشی‌پور با بیان اینکه هزینه موکب‌ها علاوه بر کمک‌های مردمی از محل درآمدهای موقوفه‌ها تامین می‌شود، یادآور شد: سال گذشته از ۳۰هزار زائر پاکستانی پذیرایی کردیم و آمادگی داریم از زائران افغانستانی که در مراسم اربعین حسینی شرکت می کنند و از مرز خراسان‌جنوبی عازم کشور خود می شوند پذیرایی کنیم .


خروج