1399/08/21

آغاز مرحله سوم رزمایش کمک مؤمنانه در خراسان‌جنوبی | از توزیع سبد معیشتی تا آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان‌جنوبی از آغاز مرحله سوم رزمایش کمک مؤمنانه در این استان و گسترش خدمات در این مرحله خبر داد.

آغاز مرحله سوم رزمایش کمک مؤمنانه در خراسان‌جنوبی | از توزیع سبد معیشتی تا آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار علی قاسمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز مرحله سوم رزمایش کمک مؤمنانه در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: مرحله سوم رزمایش کمک‌های مؤمنانه در خراسان‌جنوبی با بهره‌مندی ۳۵ درصد مردم استان، آغاز شده است.

وی افزود: در این مرحله علاوه بر جامعه ثابت، ۳۵ درصد مردم شامل افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، افراد آسیب‌دیده از بیماری کرونا و مشاغلی که به‌تازگی تعطیل شده‌اند شناسایی شده‌اند که تحت پوشش طرح قرار می‌گیرند.

گام سوم کمک مؤمنانه در ۴ مرحله

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان‌جنوبی با اشاره به همت مردم، خیرین و دستگاه‌های خدمات‌رسان در کمک به اقشار نیازمند، عنوان داشت: گام سوم در چهار مرحله انجام می‌شود که مرحله اول به مناسبت هفته بسیج از یکم تا پنجم آذر، مرحله دوم به مناسبت هفته بسیج دانشجویی و هفته وحدت حوزه و دانشگاه در پایان آذرماه، مرحله سوم در سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۳ دی‌ماه و مرحله آخر نیز دهه فجر انجام می‌شود.

افزایش موضوعات خدمات‌رسانی

 قاسمی با بیان اینکه در این مرحله به دنبال افزایش موضوعات خدمات‌رسانی هستیم گفت: علاوه بر سبد معیشتی، خدماتی همچون توزیع سبد بهداشتی، خدمات بهداشتی و درمانی، اهدای خون، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، جمع‌آوری و توزیع لوازم‌التحریر، کمک به تهیه جهیزیه، کمک به ایجاد اشتغال و کمک به ساخت و تعمیر مسکن محرومین نیز در دستور کار است.

وی عنوان داشت: ارزش بسته‌های کمک معیشتی از ۳۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود.


خروج