1399/08/22
کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «بسیج»:

اوج نقطه افول آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی/ سیاست‌مداران آمریکایی قائل به افول آمریکا هستند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: امروز تئوریسین‌ها، نظریه‌پردازان و سیاست‌مداران کارکشته آمریکایی، اروپایی و غربی قائل به افول در آمریکا هستند.

 اوج نقطه افول آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی/ سیاست‌مداران آمریکایی قائل به افول آمریکا هستند

 

ابوذر صلاحی کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب که فرمودند «آمریکا رو به افول است» اظهار داشت: آمریکا این هژمونی و ابرقدرت دنیا امروز واقعاً رو به افول است از آنجا که آمریکا نه براساس نظر ما که کسی تصور کند به خاطر دشمنی دیرینه‌ای که با ایالات متحده داریم و آنها با ما دشمنی دارند ما قائل به افول آمریکا هستیم؛ امروز تئوریسین‌ها، نظریه‌پردازان و سیاست‌مداران کارکشته آمریکایی، اروپایی و غربی قائل به افول در آمریکا هستند.

وی متذکر شد: اوج نقطه افول آمریکا را شاید بتوان ربط داد به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران چراکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایالات متحده واقعا حرف اول را در دنیا می‌زند و خصوصاً بعد از فروپاشی شوروی مردم دنیا تصور کردند و خود آمریکایی‌ها بیش از هرکس دیگر تلاش کردند برای این موضوع که بفهمانند امروز دنیا و عالم فقط یک کدخدا و یک رئیس دارد و آن هم ایالات متحده آمریکاست.

صلاحی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که برای خود آمریکایی‌ها هم غیرقابل تصور بود این تصور تغییر پیدا کرد و در دنیا ما شاهد این بودیم که خود آمریکایی‌ها دست پاچه و بدون این‌که درست بتوانند تشخیص بدهند که چه مواجهه‌ای صحیح با نظام جدید جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی داشته باشند دست به حرکت‌های عجیبی زدند.

تمام تاکتیک‌ها و سیاست‌های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران شکست خوردند

وی یادآور شد: تقریباً تمام تاکتیک‌ها و سیاست‌هایی که در ایالات متحده در مقابله با کشورهای مختلف در طول دویست و پنجاه سال حکومت‌شان انجام شده بود را با ایران انجام دادند و آن سیاست‌ها را در مقابل ایران  پی گرفتند و انجام دادند اما در تقریباً تمام تاکتیک‌ها و سیاست‌های خودشان شکست خوردند.

صلاحی خاطرنشان کرد: کودتاهای مختلف اعم از انقلاب‌های رنگی و مخملی، تحریم و و تهدید، ترورهای کور، ترورهای مختلف در اماکن عمومی، ناامنی، نفوذ  و شکل‌های مختلفی حتی جنگ رسمی سرد نظامی هم جزو تاکتیک هایی بود که توسط آمریکایی‌ها و ایالات متحده بر علیه ایران انجام گرفت اما چون همه آن‌ها با شکست مواجه شد آمریکایی‌ها بیشتر از گذشته در این ورطه افول خودشان پیش رفتند.

 وی ادامه داد: کشورهای مختلف دیگری که احساس کردند این توان و ظرفیت وجود دارد که در مقابل آمریکا حتی می‌شود ایستاد نیز بیدار شدند. آزادی خواهان عالم در اقصی نقاط جهان خصوصاً کشورهای اسلامی حرکت‌های جدی را شروع کردند و آمریکا روزبه‌روز به افول خودش نزدیک‌تر می‌شود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: این حرف ما تنها نیست که می‌گوییم آمریکا رو به افول است امروز خود آمریکایی‌ها، شخصیت‌ها و نظریه‌پردازان معروف آمریکایی حرف از افول آمریکا می زنند.

وی افزود: به آثار شخصیت‌هایی مثل آقای هانتینگتون در کتاب «ما کیستیم» که در آمریکا چاپ شده و در ایران ترجمه شده و به ‌عنوان بحران هویت ایشان کاملاً اعتقاد به این دارد که دوره ابرقدرتی آمریکا تمام شده و رو به افول است.

صلاحی ادامه داد: آقای فرید زکریا روزنامه‌نگار معروف آمریکایی کتابی به‌ عنوان «جهان پسا امریکا» دارد که در آن‌جا افسوس می‌خورد که چرا کشور من که روزی این همه قدرت داشت به مرحله افول نزدیک می‌شود.

وی اضافه کرد: شخصیت های دیگر همچون آقای نوام چامسکی و والرشتاین نیز جزو کسانی هستند که دارند امروز از افول آمریکا سخن می‌گویند در حالیکه خودشان آمریکایی هستند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: امروز در ایالت متحده و غرب مکتبی درست شده به نام مکتب افولگرایان که دانشمندان طرفدار این مکتب، قائل به این هستند و از سقوط و افول آمریکا سخن می گویند.


خروج