1399/08/22
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مجلس فضای مجازی را از کنترل دشمن خارج کند/لزوم افزایش نظارت ها

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مجلس باید کنترل فضای مجازی را ازدست بیگانه بگیرد و در اختیار متخصصین داخل کشور قرار دهد.

مجلس فضای مجازی را از کنترل دشمن خارج کند/لزوم افزایش نظارت ها

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر چهارشنبه در دیدار با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مجلس یازدهم گفت: در سال ابتدایی مجلس نمی‌توان انتظارات زیادی داشت اما در سال‌های دوم و سوم می‌تواند تصمیمات بسیار مهم و سرنوشت سازی بگیرد.

وی با بیان اینکه عامل اصلی نجات زندگی بشری، فرهنگ آن جامعه است، گفت: اگر فرهنگ درست شود دیگر اموراتی که زیر مجموعه آن قرار دارد، به شکل صحیح جلو می‌رود.

آیت الله عبادی با بیان اینکه فرهنگ بد محصول بد و فرهنگ خوب محصول خوب است، اظهار کرد: گاهی برخی مسائل به فرهنگ اولویت پیدا می‌کند، همانند اوایل انقلاب اسلامی که بعد از حمله صدام به کشور، مسائل نظامی نسبت به مسائل فرهنگی اولویت پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: در جنگ اقتصادی امروز نیاز است مسائل و موارد جنگ اقتصادی به طور جدی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه مهمترین مسئله‌ای که در جنگ اقتصادی باعث ایجاد التهاب در جامعه می‌شود، نبود کالاهای اساسی در بازار است، گفت: این امر باعث به وجود آمدن چند نرخی و چند برابری قیمت‌ها می‌شود.

ضرورت افزایش نظارت‌ها بر بازار

آیت الله عبادی توزیع کالابرگ بین خانوارها را از بهترین راه‌های جلوگیری از این مشکل دانست و افزود: اگر کالابرگ به موقع به دست خانواده‌ها برسد و وقت کافی برای دریافت این کالاها وجود داشته باشد، التهابی به وجود نمی‌آید.

وی با بیان اینکه دولت موظف به تهیه کالاهای اساسی است، افزود: در شرایط کنونی دلالان باعث گرانی نشده‌اند بلکه لیبرال‌هایی بانی این مشکل می‌شوند که هیچ حرامی را حرام نمی‌دانند و دزدی و اختلاس و احتکار کارشان است.

آیت الله عبادی با گلایه از وضعیت نظارت بر تخصیص منابع ارزی کشور، گفت: بنا به گفته برخی رسانه‌ها، عده‌ای برای واردات کالاهای اساسی ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی می‌گیرند اما خوراک سگ، گربه، عروسک و دیگر اقلام وارد کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: متأسفانه رسانه‌های بیگانه باعث افزایش التهاب در جامعه می‌شوند که اگر جلوی این التهابات به موقع گرفته شود، دشمن قادر به انجام هیچ کاری نیست.

وی با بیان اینکه دشمن به وسیله عناصر خود فروخته داخلی کارش را پیش می‌برد، افزود: اگر در کشور نظارت درست انجام شود، دشمن نمی‌تواند کاری انجام دهد.

مجلس فضای مجازی را کنترل کند

آیت الله عبادی با بیان اینکه دشمن بیرونی نمی‌تواند در کشور کاری انجام دهد، گفت: دشمنان به خودشان مشغول هستند، ولی پادو هایی داشته که در داخل کشور به انجام نقشه‌هایش می‌پردازند.

آیت الله عبادی بیان کرد: تمام مردم در به وجود آمدن شرایط فعلی جامعه مقصر هستند چراکه دولت‌ها، شوراها و مجلس را خودشان انتخاب می‌کنند.

وی اظهار کرد: قانون اساسی اختیار انتخاب مسئولان را هر چهار سال به مردم سپرده اما مردم به جای انتخاب خدمتگزار برای خود دردسر انتخاب می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به شیوع کرونا و وضعیت فضای آموزشی، بیان کرد: در حال حاضر مسائل مربوط به آموزش و پرورش از طریق فضای مجازی دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه نمی‌توان برای آموزش چند مسئله درسی تمام فکر کودکان و نوجوانان را در اختیار دشمن گذاشت، گفت: مجلس باید کنترل فضای مجازی را ازدست بیگانه بگیرد و در اختیار متخصصین داخل کشور قرار دهد.

گلایه از قوانین منابع طبیعی

آیت الله عبادی با اشاره به اختلافات منابع طبیعی با روستاییان پیرامون اراضی کشاورزی و ملی بیان کرد: مسائل منابع طبیعی بارها و به‌طور مکرر به مسئولان ذی‌ربط منتقل شده که نسبت به مردم روستاهای استان گذشت داشته باشند.

وی با بیان اینکه هنوز هم گزارش‌هایی از اذیت شدن روستاییان از قوانین منابع طبیعی داریم، اظهار کرد: این در حالی است که بنا به گفته رسانه‌ها بر روی زمین‌های ارزشمند در دیگر نقاط کشور ویلا احداث می‌شود اما در خراسان جنوبی مانع کشت و زرع کشاورزان می‌شوند.


خروج