امام جمعه فردوس:

مداحان مواضع انقلاب اسلامی را مطرح کنند/ دشمن در جهت متلاشی‌کردن خانواده تلاش می‌کند

امام جمعه فردوس گفت: با توجه به این‌که مداحان مسئولیت خوبی در جامعه دارند باید سعی کنند که مواضع انقلاب اسلامی را مطرح کنند.

	مداحان مواضع انقلاب اسلامی را مطرح کنند/ دشمن در جهت متلاشی‌کردن خانواده تلاش می‌کند

 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص دیدار اخیر مداحان با مقام معظم رهبری اظهار کرد: این دیدار حاوی نکات بسیار مهمی به خصوص در امور فرهنگی بود.

 

وی افزود: اگر قشر مداح بتوانند رسالت خود را در انتقال ارزش‌های اسلامی در قالب هنر مداحی به مردم ارائه کنند قطعا موفقیت خوبی خواهند داشت.

 

امام جمعه فردوس با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب در همه زمینه‌ها حرفی برای گفتن دارند، گفت: مقام معظم رهبری با صحبت‌های خود مخاطبین را از منابع دینی و فرهنگی سیراب می‌کنند.

 

بابایی با بیان این‌که شناخت انقلاب و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری برکسی پوشیده نیست، تصریح کرد: باید همه آحاد ملت در جهت آشنایی با مبانی دینی و فقهی انقلاب اسلامی تلاش کنند و به توسعه و نشر آن بپردازند.

 

وی ادامه داد: با توجه به این‌که مداحان مسئولیت خوبی در جامعه دارند باید سعی کنند مواضع انقلاب اسلامی را مطرح کنند و از طرح مسائل پیش پا افتاده و سنتی به معنای بی‌اثربودن پرهیز کنند.

 

امام جمعه فردوس بیان کرد: در طول تاریخ معاندین و مخالفین در مقابل پیامبر(ص) و اولیای خدا ایستادند و همه مخالفین شکست خوردند، در طول تاریخ هیچ طاغوتی نیست که از خود نام و نشان به جا گذاشته باشد بنابراین در دوران اخیر نیز دشمنان قطعا شکست خواهند خورد.

 

بابایی متذکر شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم را به بصیرت‌افزایی دعوت می‌کنند چرا که این روزها دشمنان با هجمه فرهنگی درصدد ناکارآمد نشان‌دادن نظام هستند و می‌خواهند مردم را نسبت به آینده مأیوس کنند اما رهبر معظم انقلاب برعکس بسیاری از شایعه‌پراکنان به مردم روحیه می‌دهند.

 

وی ادامه داد: مداحان باید آن‌چه را که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند را وجهه همت قرار دهند تا به انقلاب اسلامی کمک کرده باشند.

 

امام جمعه فردوس با اشاره به سخنی از پیامبر اسلام(ص) در خصوص تحکیم خانواده، عنوان کرد: مسلمانان نباید به هیچ عنوان زیر بار تبلیغات غرب بروند و بایستی همچنان در تحکیم بنیان خانواده بکوشند چراکه بهترین نوع زندگی، زندگی در یک خانواده سالم است.

 

بابایی گفت: دوری از آموزه‌های دینی مصیبت‌هایی را به وجود آورده است. ما باید فرزندآوری و کثرت جمعیت را وجهه همت قرار دهیم چراکه دشمن در جهت متلاشی‌کردن خانواده و این‌که جمهوری اسلامی جمعیت کمی داشته باشد تلاش می‌کند.

 

وی افزود: ما باید در مقابل تصمیم دشمن مقابله کنیم، ازدواج‌ها را تسهیل و تشریفات و چشم و هم‌چشمی‌ها را کم تا سن ازدواج بالا نرود چراکه در چند دهه آینده کشور پیر در جهان خواهیم شد.

 

امام جمعه فردوس تصریح کرد: اکنون افتخار ما این است که کشور جوانی هستیم و جوانان نیز باید با ازدواج‌های آسان و فرزندآوری این افتخار را برای کشور نگه دارند تا ان‌شاءالله کشور همچنان جوان باشد و نیروهای انسانی کارآمد در کشور یافت شود.

 

بابایی خاطرنشان کرد: وظیفه دولتمردان برای کمک به جوانان این است که تسهیلاتی در اختیار جوانان قرار دهند زمینه اشتغال و مسکن آن‌ها را فراهم کنند چراکه وقتی جوانان شغل مناسبی نداشته باشند قطعا زیر بار ازدواج نمی‌روند.

 

وی تأکید کرد: مشکلات معیشتی یکی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج است باید سیاست‌های نظام به این سمت‌وسو برود تا جوانان از زندگی آینده واهمه نداشته باشند و تن به ازدواج دهند.


خروج