نماینده مردم سربیشه و نهبندان در خانه ملت:

شهید شعیبی در جذب عشایر جنوب خراسان به انقلاب موفق بود

دکتر افضلی گفت: سردار شهید شعیبی در جذب عشایر غیور جنوب خراسان جنوب «نهبندان و سربیشه» به انقلاب و همراهی آنها در هشت سال دفاع مقدس،موفق بود.

 شهید شعیبی در جذب عشایر جنوب خراسان به انقلاب موفق بود


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در خانه ملت، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان، رئیس بنیاد شهید بیرجند، مدیرعامل موسسه آیه های استقامت استان و سرپرست بسیج مساجد، محلات و بقاع متبرکه سپاه انصارالرضا علیه السلام همزمان با ۲۲ اسفند روز تکریم شهدا و بزرگداشت خانواده معظم آنها با خانواده سردار شهید «عباس شعیبی» دیدار و گفتگو کردند.

 

«نظر افضلی» نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به اینکه آشنایی من با این شهید والامقام به سال ۱۳۶۴ برمی‌گردد، افزود: هر هفته، از عصر چهارشنبه تا عصر جمعه به همراه شهید به مناطق عشایری می رفتیم و شهید شعیبی در آموزش و رفع مشکلات آنها تلاش فراوانی داشت.

 

وی با تاکید بر درایت و توانمندی این شهید والامقام علی رغم سواد ابتدایی در جذب عشایر به انقلاب گفت: شهید شعیبی چندین نفر از عشایر را در حوزه عشایر سربیشه و نهبندان با خود در جبهه‌های حق علیه باطل همراه کرد که تعدادی از آنها به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

وی تاکید کرد: سردار شهید شعیبی در جذب عشایر غیور جنوب خراسان جنوب «نهبندان و سربیشه» به انقلاب و همراهی آنها در هشت سال دفاع مقدس، موفق بود.

 

«ناصر نبی زاده» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع وطن و حرم و شهدای هشت سال دفاع مقدس افزود: شهدا و خانواده آنها چراغ راه ما در سختی ها و آشفتگی‌هایی که امروز درگیر آ‌ن هستیم، هستند تا مسیر را گم نکنیم.

 

وی با اشاره به اینکه حفظ مرزهای اعتقادی و نظامی این کشور به برکت جانفشانی خون شهدا حاصل شده است، گفت: به بهانه برگزاری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، تعدادی از خاطرات این شهدا جمع آوری و به نسل جوان ارائه شده است تا راه و مسیر را گم نکنند.

 

حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی هم در این دیدار با اشاره به تاکیدات امام خمینی (ره) مبنی بر ثبت و ضبط خاطرات شهدا به عنوان الگوها و نخبگان چامعه گفت: در زندگی نامه این شهید در کتاب «آقای فرمانده» آمده است که شهید عباس شعیبی دو آرزو « زیارت امام حسین علیه السلام و شهادت» را داشت.

 

وی افزود: حساسیت نسبت به بیت المال، پیشی گرفتن در سلام کردن، امر به معروف و نهی از منکر، اخلاص، میانداری هیات، تاکید بر نماز اول وقت و تلاوت روزانه قرآن از خصوصیات و اخلاقیات این شهید والامقام از زبان دوستان و همرزمان ذکر شده است.

 

وی با اشاره به حدیث قدسی « خداوند می فرماید من جانشین شهید در خانواده او هستم، هر کس رضایت آنها را جلب کند رضایت مرا جلب کرده و هر کس آنها را به خشم آورد مرا به خشم آورده است» ادامه داد: امروز هرچه داریم از برکت خون شهدا و ایثار و جانفشانی خانواده معظم آنهاست.

 

حجت الاسلام سبزه کار همچنین به تاکیدات قرآن درخصوص شهدا «و هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده اند، بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی داده می شوند.» گفت: مهمترین تاکید شهید شعیبی و دیگر شهدا حرکت پست سر ولایت مطلقه فقیه است.

 

وی خاطرنشان کرد: به بهانه برگزاری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، خاطرات سردار شهید «عباس شعیبی» به همت خبرنگار خبرگزاری شبستان و با همکاری موسسه آیه های استقامت جمع آوری و به همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی چاپ و رونمایی شد.

 

«رضا معتمدی» مدیرعامل موسسه آیه های استقامت خراسان جنوبی هم گفت: در راستای برگزاری کنگره ۲ هزار شهید استان، این موسسه موفق شد با همت نویسندگان بیش از ۷۰ جلد کتاب از خاطرات شهدا، رزمندگان و ایثارگران استان تهیه کند.

 

وی یادآور شد: نهضت جمع آوری خاطرات از خانواده معظم شهدا و ایثارگران با اتمام کنگره به اتمام نرسیده است و مسیر همچنان ادامه دارد.


خروج