امام جمعه سرایان:

رمز پیروزی ما پیروی از ولایت است/عدول از اصول نظام موجب طمع دشمن

امام جمعه سرایان بابیان اینکه تنها راهبرد نظام اسلامی ما دیپلماسی مجاهدانه و بسیجی و در چارچوب حکمت، عزت و مصلحت است؛ گفت: رمز پیروزی ما پیروی از ولایت است.

رمز پیروزی ما پیروی از ولایت است/عدول از اصول نظام موجب طمع دشمن


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام احمد نجمی پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرایان با بیان اینکه بزرگترین درس ماه مبارک رمضان، خودسازی است، افزود: اولین و مهمترین قدمِ خودسازی هم این است که انسان به خود و به اخلاق و رفتار خودش با نظر انتقادی نگاه کند، عیوب خودش را به روشنی و دقت نگاه کند و سعی در برطرف کردن آن عیوب داشته باشد.

وی با اشاره به پیام قاطعانه برجامی ایران به آمریکا و اروپا اظهار داشت: اقدامات اخیر جمهوری اسلامی ایران، دارای مستندی کاملاً حقوقی (طبق سند برجام) بوده و هیچ مغایرتی با متن توافق هسته‌ای ندارد.

وی ادامه داد: هم اکنون سه کشور اروپایی که طی یکسال اخیر بازی در زمین دولت ترامپ را نسبت به انجام تعهدات حقوقی خود در برجام ترجیح داده بودند، در مقابل انتخابی بزرگ قرار گرفته اند.

وی بیان داشت: آن‌ها باید میان استمرار همراهی با کاخ سفید و حفظ منافع ایران مطابق توافق هسته‌ای، صرفاً یک گزینه را انتخاب کنند.

نجمی پور تصریح کرد: بدون شک در صورتی که طرف اروپایی طی ۶۰ روز آتی اقدامی فوری، عملیاتی، تضمین شده و قاطعانه در راستای حفظ منافع ایران در برجام صورت ندهد، جایی برای مصالحه با آن‌ها از سوی جمهوری اسلامی ایران باقی نخواهد ماند.

امام جمعه شهرستان سرایان با بیان اینکه تنها راهبرد نظام مقدس اسلامی ما دیپلماسی مجاهدانه و بسیجی و در چارچوب حکمت، عزت و مصلحت بوده گفت: هر گونه عدول از این اصول اساسی و بنیادین قطعاً به زیان کشور و نظام و موجب توهم و طمع ورزی و جسارت بیشتر دشمن خواهد شد.

وی با تاکید بر این موضوع که باید وحدت و انسجام خود را حول محور ولایت و رهبری حفظ کنیم افزود: رمز موفقیت و پیروزی ما پیروی از امام دیروز انقلاب و امام امروز است

خطیب جمعه سرایان ادامه داد: در هر حال انتظاری که از دولت می‌رود این است که با توجه به هشدارهای رهبر انقلاب اسلامی، بیش از این مردم و کشور را معطل اروپایی‌ها نکند و به فکر خروج از برجام باشد.

وی ابراز داشت: اکنون سوالی که با توجه به فرصت سوزی‌های پیش از این توسط اروپایی‌ها باقی می‌ماند این است که اروپا دیگر با چه زبانی بگوید که حاضر به اجرای تعهدات برجامی نیست؟ و دولت تا کی قرار است به عملی شدن تعهدات اروپا دلخوش باشد؟

نجمی پور تصریح کرد: قطعاً اقدام دولت در قبال بد عهدی‌های طرف‌های غربی جای شکر دارد اما مردم از دولت انتظار دارند واکنش جدی تری در برابر خروج از برجام داشته باشند و مردم از اقدام قاطع و محکم آنها در برابر فشارها و تحریم‌های آمریکا و اروپا حمایت خواهند کرد.


خروج