راهپیمایی روز قدس در سرایان برگزار شد

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مردم شهرستان سرایان با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، بار دیگر حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

راهپیمایی روز قدس در سرایان برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سرایان، مردم روزه دار و همیشه در صحنه شهرستان سرایان در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با اجتماع در میدان قدس این شهر، صحنه‌های پرشوری از حماسه حضور در دفاع از مردم مظلوم فلسطین خلق کردند و با مشت‌های گره کرده، فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

 

راهپیمایان درحالی که در دستان خود پلاکاردهایی با مضامین حمایت از قدس، قدس را آزاد می‌کنیم و به زودی در قدس نماز جماعت می‌خوانیم، با عبور از خیابان امام خمینی(ره) این شهر شعار مرگ بر استکبار سر داده و اسرائیل را دشمن شماره یک جهان اسلام معرفی و معامله قرن را توسط کشورهای استکباری را برای تامین منافع اسرائیل محکوم کردند.

 

حضور منسجم نسل‌های مختلف جامعه، پیر و جوان، زن و مرد در راهپیمایی روز قدس بار دیگر این واقعیت را ثابت کرد که آرمان فلسطین و قدس تبلور عظمت ملت‌های مسلمان و نمادی از استقامت، ایستادگی و پایداری حق علیه باطل است و باید از آن حمایت کرد.

 

مردم بخش های آیسک و سه قلعه نیز همزمان با دیگر مردم ایران اسلامی با اجتماع در میدان اصلی این شهر، صحنه‌هایی از اوج همدلی و همبستگی ملت‌ها مسلمان در دفاع از آرمان فلسطین به نمایش گذاشتند.

 

حجت الاسلام «نجمی پور» امام جمعه سرایان در اجتماع بزرگ راهپیمایان ضمن محکوم کردن معامله قرن توسط آمریکا و همپیمانانش، هدف از این معامله ننگین را تثبیت حاکمیت اسرائیل در منطقه عنوان کرد و اظهار کرد: مردم مسلمان و انقلابی ایران با شرکت ۴۰ ساله خود در راهپیمایی روز قدس حمایت عملی خود را از مردم فلسطین ابراز و خشم خود را در برابر استکبار  جهانی بویژه آمریکا فریاد زدند.

 

امام جمعه سرایان به رسمیت نشناختن رژیم جعلی اسرائیل را به عنوان افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.

 

در پایان این مراسم، راهپیمایان با قرائت بیانیه‌ای، خواستار اتحاد بیش از پیش مسلمانان جهان و تشکیل صف واحد جهت نابودی رژیم اشغالگر قدس شدند.

 


خروج