1398/03/30
امام جمعه فردوس:

فتنه 88 بسیاری چهره‌ها را برای مردم روشن کرد/ همیشه از گذشته برای آینده عبرت بگیریم

امام جمعه فردوس با بیان این‌که باید مردم بیدار و هوشیبار باشند و با توطئه‌های داخلی و جهانی مقابله کنند، گفت: فتنه 88 هر چند خساراتی را برای کشور رقم زد اما بسیاری از چهره‌ها را برای مردم روشن کرد.

فتنه 88 بسیاری چهره‌ها را برای مردم روشن کرد/ همیشه از گذشته برای آینده عبرت بگیریم


حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، که به مناسبت ایراد خطبه‌های تاریخی امام خامنه‌ای در 29 خرداد 1388 در نمازجمعه تهران انجام شد، اظهار کرد: مسائلی که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها و بارها تکرار کردند و فرمودند "من نمی‌توانم از فتنه 88 بگذرم" به این دلیل است که یک توطئه بین‌المللی و جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی بود.

 

وی افزود: متأسفانه در داخل کشور نیز سران فتنه و افراد غرب‌گرا به این توطئه کمک کردند و تقریبا 8 ماه ممکلت را دچار آشوب و عده‌ای را شهید کردند.

 

امام جمعه فردوس با بیان این‌که در جریان فتنه 88 عزاداران حسینی کتک خوردند، اتوبوس‌ها را آتش زدند و ناامنی ایجاد کردند، گفت: از چنین حادثه‌ای که خیلی به انقلاب ضرر زد و دشمنان را شاد کرد، نباید به راحتی بگذریم و باید این فتنه را همیشه مدنظر داشته باشیم و کاری کنیم که دیگر چنین اتفاقی در آینده برای انقلاب و کشورمان پیش نیاید.

 

حجت‌‍الاسلام بابایی با بیان این‌که باید همیشه از گذشته برای آینده عبرت بگیریم، ادامه داد: هر چند این فتنه خساراتی برای کشور داشت اما چهره‌ها را برای مردم روشن کرد.

 

مردم هوشیار باشند و با توطئه‌های داخلی و جهانی مقابله کنند

وی تصریح کرد: افرادی که ادعاهایی در حد ریاست‌جمهوری داشتند دیدیم که خیانت‌هایی به کشور کردند و چه آبی به آسیاب دشمن ریختند بنابراین ما باید همیشه مواظبت کنیم که چنین فتنه‌هایی در کشورمان اتفاق نیافتد و مردم بیدار و هوشیار باشند و با هر نوع توطئه جهانی و داخلی مقابله کنند.

 

امام جمعه فردوس با بیان این‌که اصولا وقتی ناامنی در کشوری ایجاد شود دشمن طمع می‌کند، عنوان کرد: وقتی در مملکت ما در پایتخت و حتی در بعضی شهرستان‌ها آشوب و فتنه گسترش پیدا کرد، دشمن پررو شد و متأسفانه عده‌ای نیز از داخل به دلیل رقابت‌های سیاسی بی‌خود درخواست تحریم بیشتر علیه مردم ایران را کردند که طرف مقابل را زمین‌گیر کنند.

 

حجت‌الاسلام بابایی افزود: این یک آسیبی است که در کشور بین احزاب و گروه‌ها وجود دارد که در بحث مدیریت خود سعی می‌کنند مدیریت قبلی را تضعیف و به زمین بزنند. متأسفانه در آن دوران از آمریکا خواسته شد تحریم‌ها را افزایش بدهد تا دولت وقت شکست بخورد.

 

با هدایت‌های مقام معظم رهبری فتنه‌گران ریزش پیدا کردند

وی متذکر شد: خوشبختانه با روشنگری‌ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری افرادی که پشت پرچم سران فتنه سینه می‌زدند ریزش پیدا کردند و اکنون کار به جایی رسیده است که سران فتنه را اگر آزاد کنند جرأت این‌که از خانه بیرون بیایند ندارند چراکه مورد خشم ملت قرار می‌گیرند.

 

برای انتخاب نمایندگان انقلابی و پیگیر باید حساسیت به خرج دهیم

امام جمعه فردوس با بیان این‌که یکی از ارکان مهم نظام که در تصمیم‌گیری و تصویب قوانین پیش‌رونده در مملکت اثر دارد مجلس است، مطرح کرد: امسال که سال انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی است باید حساسیت به خرج دهیم تا نمایندگانی خوب، انقلابی و پیگیر روانه مجلس شوند.

 

حجت‌الاسلام بابایی گفت: افرادی که واقعا لیاقت نشستن بر کرسی‌های مجلس ندارند به تکاپو افتاده‌اند که شورای نگهبان را تضعیف کنند و از این فیلتر بگذرند و وارد مجلس شوند.

 

بیداری و بصیرت مردم توطئه‌های فتنه‌گران را خنثی می‌کند

وی با بیان این‌که شورای نگهبان با قاطعیت در مقابل کسانی که لیاقت نشستن بر کرسی‌های مجلس را ندارند ایستاده است و رهبری نیز حمایت می‌کنند، ادامه داد: قطعا امسال فتنه‌گران می‌خواهند دوباره فتنه جدیدی رقم بزنند اما ما امیدواریم بیداری و بصیرت ملت همه توطئه‌ها را خنثی کند.

 

امام جمعه فردوس عنوان کرد: از ملت می‌خواهیم اکنون که همه متوجه شدند که دغدغه‌مندترین و دلسوزترین مردم در مملکت، رهبر معظم انقلاب اسلامی است، پشت سر رهبر بایستند و فرمایشات ایشان را گوش و سفارشات ایشان را عملی کنند قطعا فتنه‌ها کور خواهد شد و به نتیجه نخواهد رسید.

 

حجت‌الاسلام بابایی در خصوص مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، تصریح کرد: بحث تحریم‌ها یک سر این موضوع است و بی‌عُرضگی و عدم‌مدیریت نیز در طرف دیگر است و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب  نیز فرمودند باید از نخبگان و جوانان استفاده شود اگر ما واقعا به سفارشات رهبری مبنی بر مقاومت و اصلاح مسائل اقتصادی توجه داشته باشیم چشم‌انداز خوبی خواهیم داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: مدیریت‌های ضعیف و افراد مُسنی که توان کار جهادی ندارند باید تعویض شوند و اگر از جوانان نخبه و توانمند استفاده شود قطعا مشکلات معیشتی مردم حل خواهد شد چراکه مردم نظام را با هیچ چیز عوض نمی‌کنند.

 

امام جمعه فردوس متذکر شد: امیدواریم مردم همچنان در حمایت از ولایت فقیه که رهنمودهایشان کارساز است موفق باشند.


خروج