مسئول بسیج دانشجویی قاین:

۸۰ دانشجوی قاینی به اردوی جهادی اعزام می شوند

شفیعی از اعزام بیش از ۸۰ دانشجوی دانشگاههای قاین به مناطق محروم کمتر برخوردار این شهرستان به منظور انجام فعالیت های عمرانی، پزشکی، فرهنگی و آموزشی در تیرماه امسال خبر داد.

 ۸۰ دانشجوی قاینی به اردوی جهادی اعزام می شوند

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «سید محمود شفیعی» امروز(29 خرداد) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال هشت گروه دانشجویی از شهرستان قاین به اردوهای جهادی اعزام خواهند شد، اظهارداشت: این گروه‌ها در سه محور پزشکی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی فعالیت خواهند داشت.

 

وی با بیان اینکه پزشکان عمومی و متخصص به روستاهای دهستان آفریز که هدف گروه های جهادی است، اعزام خواهند شد، گفت: علاوه بر ویزیت، داروی بیماران نیز رایگان تامین خواهد شد.

 

مسئول دفتر بیسج دانشجویی قاین اظهارداشت: در بحث عمرانی هم یک گروه جهادی ساخت و مرمت دو سرویس بهداشتی، حمام و مرمت مدرسه در روستای «شونگان» را انجام خواهند داد.

 

شفیعی گفت: در زمینه فرهنگی و آموزشی هم امسال چهار گروه داریم که در روستاهای چلونگ، قیصار، نیک، آویچ فعالیت فرهنگی و آموزشی و اشتغالزایی خانگی مانند برگزاری کلاس های خیاطی، ترمه و نمد دوزی و آشپزی خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از 80 دانشجو از دانشگاههای قاین به اردوی جهادی اعزام خواهد شد، گفت: اولین گروه فردا 31 خرداد و گروه های بعدی در روزهای 5 و 7 و 10 تیرماه امسال اعزام خواهند شد.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی قاین گفت: امسال هدف اصلی گروههای جهادی خودسازی است و لذا در این راستا فعالیت‌هایی را برنامه ریزی کردیم.

 

شفیعی با بیان اینکه امسال یک روحانی از قم در گروه عمرانی همراه دانشجوها خواهد بود، گفت: حضور روحانیت در کنار دانشجویان تاثیر زیادی در خودسازی دارد.

 

وی حلقه‌های معارفی شبانه، پخش کلیپ معرفتی و بصیرتی و برگزاری مراسم ادعیه را از دیگر برنامه های جانبی و فرهنگی این اردوها عنوان کرد.

 

به گفته شفیعی این گروه های جهادی قرار است به مدت 10 روز در روستای هدف خود به انجام کارهای فرهنگی، عمرانی، بهداشتی و آموزشی بپردازند.

 

شهرستان قاین در حال حاضر بیش از 10 مرکز آموزش عالی با 4600 دانشجو دارد که بخشی از این دانشجویان غیر بومی و از شهرهای دیگر برای تحصیل به این شهرستان می روند.


خروج