امام جمعه خوسف:

نماز جمعه گفتمان انقلاب را حفظ می کند

امام جمعه خوسف گفت: نماز جمعه گفتمان انقلاب را با وجود فتنه ها حفظ می کند، لذا همه مردم و مسئولان باید با حضور پر رنگ در نماز جمعه داشته باشند.

 نماز جمعه گفتمان انقلاب را حفظ می کند

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، حجت الاسلام «حامد شاهبیکی» امروز (6 مرداد) در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان که به مناسبت «سالروز اقامه اولین نماز جمعه» در دفتر امام جمعه این شهرستان حضور داشتند، اظهار داشت: پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی است که باید همواره قدر این نعمت را هم مردم و هم مسئولان بدانند.

 

امام جمعه خوسف گفت: از مجموع نمازهای واجب در طول هفته، تنها اقامه نماز جمعه با جماعت تاکید شده است چرا که نماز جمعه، با اهمیت و حج فقرا است.

 

حجت الاسلام شاهبیکی نماز جمعه را شان امام عادل برشمرد و گفت: همچنین عید جمعه حتی از عید قربان بزرگتر و با فضیلت تر است.

 

وی پایگاه نماز جمعه در جمهوری اسلامی را نوعی پایگاه دشمن شناسی عنوان کرد و افزود: بیداری اسلامی، دشمن شناسی، نگه داشتن مردم در صحنه های نظام، و روشن شدن فتنه ها و خطوط قرمز از برکات نماز جمعه است.

 

امام جمعه خوسف بیان کرد: نماز جمعه گفتمان انقلاب را با وجود فتنه‌ها حفظ کرد، لذا همه مردم و مسئولان باید با حضور پررنگ در نماز جمعه این شجره طیبه را قدر بدانند.

 

حجت الاسلام شاهبیکی حضور تمامی گروه‌ها و جناح‌ها را برای تقویت نماز جمعه مهم برشمرد و افزود: دشمن سودی از خلوتی نماز جمعه نمی‌برد چراکه تعداد اندک مومن هم با انسجام و وحدت فتنه‌های دشمن را خنثی می‌کنند که این مورد همواره در طول تاریخ هم ثابت شده است.

 

وی نماز جمعه را در جایگاه ولایت تعریف کرد و گفت: نماز جمعه قدرت بسیج کنندگی مردم را دارد لذا باید خطبهها و مطالبهها به حق و دقیق بیان شود.


خروج