عصر امروز؛

جشن ازدواج ۲۰ زوج جوان قاینی برگزار می‌شود

رئیس اداره اوقاف شهرستان قاین از برگزاری جشن ازدواج و اهدای ۲۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا (س) خبر داد.

جشن ازدواج ۲۰ زوج جوان قاینی برگزار می‌شود

 

حجت‌الاسلام «حسین رحیمی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري شبستان در بیرجند با اشاره به اجرای طرح پیوند آسمانی، افزود: طرح پیوند آسمانی همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) با هدف اجرای امینانه نیات واقفان و حمایت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان برای ششمین سال پیاپی در سراسر کشور اجرا می‌شود.

 

وی بیان داشت: این مراسم در محل امامزادگان و با حضور مردم، خیران، مسئولان و واقفان برگزار و پس از آن جهیزیه‌هایی که تهیه شده با حفظ کرامت، تحویل بهره‌مندان خواهد شد.

 

رئیس اداره اوقاف شهرستان قاین با بیان اینکه ترویج سبک زندگی اسلامی یکی از وظایف مهم اداره ‌‌کل اوقاف و امور خیریه است، گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده جشن ازدواج 20 زوج جوان قاینی از میان قشرهای مختلف، با تأمین اعتبار از محل نیات موقوفات در شهرستان قاین برگزار می‌شود.

 

وی از اهدای 20 سری جهیزیه در این جشن به زوج‌های جوان خبر داد و گفت: ارزش ریالی هر سری جهیزیه حدود ۱۰ میلیون تومان است که با همکاری سه نهاد اوقاف، بسیج و مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها تهیه و به زوج‌های جوان اهدا می‌شود.

 

رئیس اداره اوقاف شهرستان قاین اضافه کرد: در راستای گسترش مسائل اجتماعی و فرهنگی در آستان مطهر امامزادگان و همچنین آغاز یک زندگی به سبک ائمه به ویژه حضرت علی(ع)، این جشن عروسی در مکانی معنوی برگزار می‌شود.

 

حجت الاسلام رحیمی با اعلام اینکه این مراسم امروز شنبه 12 مردادماه ساعت 17 در تالار ریحان قاین برگزار می شود، اظهار کرد: امید است با برگزاری جشن ازدواج جوانان در بقاع متبرکه واقفان نیک اندیش به وقف در این زمینه ترغیب شوند چرا که امروزه با توجه به شرایط اقتصادی سن ازدواج در جامعه بالا رفته و به همین لحاظ برخی آسیب‌های اجتماعی هم افزایش پیدا کرده است.

 

وی با بیان اینکه ازدواج در فرهنگ اسلامی پیوندی مقدس و امری پسندیده است، اظهارکرد: توجه به ازدواج آسان و مطابق با احکام اسلام همواره مورد توجه باشد چرا که این مهم گامی ارزشمند در حفظ دین، ایجاد مودت و رحمت الهی در شئون زندگی مسلمانان است.

 

رئیس اداره اوقاف شهرستان قاین با تأکید بر اینکه ترویج ازدواج آسان و فراهم کردن شرایط ازدواج یکی از مواردی است که واقفین نیک‌اندیش می‌توانند با این نیت نسبت به وقف بخشی از دارایی خود اقدام کنند، بیان داشت: برگزاری جشن ‌هایی چون ازدواج زوج‌ های جوان در جوار بقاع متبرکه سبب برکت و معنویت خاصی در زندگی این قشر می‌‌شود.


خروج