گرامیداشت سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در فردوس

در سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در سال 47 در شهرستان فردوس ، همایش روز فرهنگ فردوس با حضور جمعی از مسئولان، خانواده‌های معظم شهدا و اقشارمختلف مردم برگزار شد.

 گرامیداشت سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در فردوس

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، مدیر بررسی های تاریخی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در این همایش گفت: حضور ایشان در 13 شهریور 1347 در این شهرستان و در شرایط زلزله ، مایه خیر و برکت و افتخاری برای فردوس است.
مسعود رضایی اقدامات و عملکرد رهبری در فردوس را بهترین معرف برای شخصیت ایشان دانست و افزود: همدردی با مردم ، حرکت جهادی، نظم ، سخت کوشی و ناامید نشدن تنها گوشه ای از ویژگی های بارز ایشان است.
وی همچنین از چاپ کتابی با موضوع ماجرای زلزله فردوس با شرح اقدامات و شخصیت هایی که در آن زمان با رهبری بودند خبر داد و ابراز امیدواری کرد فردوس اولین شهری باشد که این کتاب در آن توزیع شود.
مدیر بررسی های تاریخی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه با تفکر وابستگی به امریکا نمی توان به دستاوردها انقلاب و استقلال برسیم گفت: ایران اسلامی امروز با داشتن اقتدار و پیشرفت های نظامی که نتیجه روحیه جهادی و پیگیرانه رهبری است ، به محض برداشتن چارچوب های مذاکرات به بیشترین قدرت نظامی و هسته ای دست خواهد یافت.

10 شهریور 1347، شهر فردوس با زلزله‌ای به بزرگی 6.4 ریشتر ویران شد که این زلزله باعث شد تا رهبر معظم انقلاب در 13 شهریور همان سال به این شهرستان سفر و فعالیت جهادی خود را برای کمک به مردم زلزله زده آغاز کردند.
به همین مناسبت ، 13 شهریور روز فرهنگ فردوس نامگذاری شده است.


خروج