1398/07/06
امام جمعه فردوس:

خوشنویسان آثار دفاع مقدس و منویات رهبری را تحریر کند

حجت الاسلام بابایی گفت: خوشنویسان باید آثار دفاع مقدس و منویات امام خمینی(ره) و رهبری را به رشته تحریر و جاذبه مطالعه برای نسل جوانان را ایجاد کنند.

خوشنویسان آثار دفاع مقدس و منویات رهبری را تحریر کند


حجت الاسلام «محمدرضا بابایی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار داشت: خوشنویسی هنری است که بزرگان و مراجع ما به آن مقید و بسیاری از مراجع هم جزء خوشنویسان مطرح هستند.

 

امام جمعه فردوس با بیان اینکه انسان باید از زیبایی ها نهایت استفاده را ببرد، افزود: همانطور که در روایات آمده است «إِنَّ اللَّهَ جَمِیلٌ یُحِبُّ الْجَمَال، خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد»؛ یکی از زیبایی ها خط خوش است و هم اکنون صد خوشنویس، دست خط را برای نوشتن قرآن استفاده کرده اند.

 

حجت الاسلام بابایی گفت: خوشنویسی هنری است که در مطالعه جاذبه ایجاد و کتاب‌هایی که با خط خوش توسط خوشنویسان نوشته شده اند، بیشتر مورد مطالعه قرار گرفته اند.

 

وی بیان کرد: خوشنویسان باید آثار دفاع مقدس و منویات امام خمینی(ره) و رهبری را به رشته تحریر و جاذبه مطالعه را برای نسل جوان ایجاد کنند.

 

امام جمعه فردوس با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه «هنر گاهی از منبر موثر تر است»، گفت: هنر تاثیر فراوانی بر فرهنگ هر جامعه دارد، لذا رهبری در راستای حمایت و توجه به این قشر، چندین ساعت در جمع هنرمندان شرکت می کنند.

 

حجت الاسلام بابایی گفت: خراسان رضوی پایتخت معنوی ایران باید در همه زمینه های فرهنگی جلودار باشد و خوشبختانه در موزه آستان قدس رضوی نیز آثار خوشنویسی فراوان و جزء ذخایر ملی ایران وجود دارد.

 

وی افزود: باید آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه ها  باید خوشنویسی را به عنوان یک هنر تاثیر گذار تبیین و آن را ترویج دهند.

 

امام جمعه فردوس بیان کرد: خراسان جنوبی با داشتن بسیاری از فرهیختگان، علما و هنرمندان، باید همواره میزبان تمامی جشنواره های ملی باشد و هم اکنون با داشتن خوشنویسان مطرح ظرفیت برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی رضوی را هم دارد


خروج