معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی:

تجارب دفاع مقدس به کشورهای اسلامی منتقل شود

برات زاده گفت: دفاع مقدس گنج و ثروت ملی ایران اسلامی است و باید تجربه مقاومت و ایستادگی آن را به کشورهای اسلامی منتقل کرد.

 تجارب دفاع مقدس به کشورهای اسلامی منتقل شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، سرهنگ «حمیدرضا برات زاده» در همایش پیشکسوتان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس شهرستان خوسف، اظهار داشت: تاکید ما در مجموعه سپاه همواره بزرگداشت رزمندگان و پیشکسوتان دوران جهاد و شهادت است و این جلسات باعث یادآوری خاطرات و تجربه ها می شود.

 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی بیان کرد: مردم بصیر و آگاه به پیروی از رهبری قوی آن زمان امام خمینی(ره) در طول هشت سال جنگ تحمیلی، مقاومت و ایستادگی کردند و خدا هم اراده کرده بود که این حکومت زمینه ساز حکومت نهایی باشد.

 

برات زاده با بیان اینکه هفتمین روز از هفته دفاع مقدس به نام ایثارگران و جهادگران نامگذاری شده است، گفت: هر پیروزی، عزت و سرافرازی را مدیون خون شهدا هستیم و این از جان گذشتگی ها را نباید فراموش کرد.

 

وی اظهار داشت: پیروزی ایران در هشت سال جنگ دفاع مقدس ریشه در محرم و عاشورا دارد و به همین دلیل هم جاودانه شده است؛ همانطور که عاشورا بعد از 1400 سال جاودانه شده و امروز هیچ مولفه ای نتوانسته است محرم را کمرنگ کند و هر سال این جریان، تازه تر از سال گذشته است که این خاصیت عاشورا است.

 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی تصریح کرد: عاشورا اتفاق افتاد تا آیندگان مسیر را گم نکنند و چراغ راهی برای تاریخ بشیریت باشد، لذا دفاع مقدس و هشت سال جنگ در امتداد این مسیر و راه بود.

 

برات زاده افزود: جنگ تحمیلی آنگاه مقدس شد که پیامد جنگ تحمیلی و هشت سال جنگ؛ اسلامی شدن ایران بود؛ که بعد از آن ارزش های اسلامی و بهترین حکومت بعد از ائمه معصومین(ع) آغاز شد.

 

وی یادآور شد: ایران قبل از اسلامی شدن؛ نوکر استعمار بود و کسی به آن کاری نداشت ولی امروز از شوروی سابق خبری نیست و دفاع ما دفاع مقدس شده است، چراکه هدف از جنگ تحمیلی؛ محور شدن اسلام و حکومت جمهوری اسلامی بود.

 

برات زاده افزود: مرزبانی که در درون و برون مرزها می جنگد برای دفاع از وطن نمی جنگد؛ بلکه برای دفاع از دین می جنگد؛ چراکه خاک به تنهایی معنا ندارد و خاک منهای اسلام و قرآن را ایران نمی پسندد.

 

وی ادامه داد: ایران زمانی ارزش دارد که حاکمیت آن اسلام و محور آن قرآن و دین باشد و در دفاع مقدس؛ دفاع همراه با بصیرت بود نه جنگیدن کورکورانه.

 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی بیان کرد: دفاع مقدس وقتی برای اسلام و قرآن باشد ارزشمند است و شهدا در این مسیر جهاد و به فرمان امام خمینی(ره) لبیک گفته اند.

 

برات زاده گفت: امروز اگر دشمن بنا داشته باشد، فکری در عرصه های سخت داشته باشند دفاع مقدس را مرور می کند؛ چراکه ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن درسی بود که کشورهای اسلامی از آن الگو برداری می کنند.

 

وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس، همه گرگ های عالم با تمام تجهیزات و امکانات در مقابل ایران ایستادند؛ ولی امدادهای غیبی به وضوح در میان رزمندگان اسلام دیده می شد و راز و نیازها و حلالیت طلبی های شهدا، لحظه های شب عاشورا را تداعی می کرد.


خروج