امام جمعه خوسف:

محوریت کارهای فرهنگی «مساجد» باشند

حجت الاسلام شاهبیکی گفت: اساس کارهای فرهنگی درصدر اسلام «مسجد» بوده و هم اکنون باید تمام نیروهای مسجد، متخصص و نقش اصلی خود را بدانند.

 محوریت کارهای فرهنگی «مساجد» باشند


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، «حامد شاهبیکی» امروز (۸ مهر) در دومین جلسه اعضای شورای امور مساجد شهرستان خوسف، اظهار داشت: اساس کارهای فرهنگی درصدر اسلام «مسجد» بوده است و شکل گیری انقلاب اسلامی ایران و مدیریت هشت سال دفاع مقدس نیز از مساجد بوده است.

 

امام جمعه خوسف افزود: برای مدتی مسجد تنها برای برگزاری نماز جماعت شکل گرفت، ولی باید از ظرفیت مساجد برای وحدت، همدلی و همراهی مردم در فضای معنوی جامعه و تربیت نوجوان ها و جوانان استفاده کرد، لذا باید همه برنامه های مسجد به صورت تخصصی دنبال شود و همه ارکان مسجد مانند فرمانده پایگاه بسیج هر مسجد، هیئت امنا، خادم و امام جماعت و ... نگاه تربیتی داشته باشند و نقش اصلی خود را بدانند.

 

وی با اشاره به نیاز روستاهای شهرستان خوسف به اعزام مبلغ، گفت: از آنجایی که روستاهای خور و نوغاب خانه عالم دارند، این منطقه نیاز به یک مبلغ دارد، چراکه جمعیت این روستاها زیاد و نیاز به روحانی در این منطقه مسئله ای است که باید مرتفع شود.

 

حجت الاسلام شاهبیکی با اشاره به جمله عقیله بنی هاشم، حضرت زینب(س)، هنگام ورود اسراء کربلا به شام که خبری از پیروزی جریان حق به قول دشمنان نبود، افزود: حضرت زینب (س) در این شرایط فرمودند «هرکاری که دشمن می خواهد بکند، بکند؛ ولی نمی تواند یاد ما را به فراموشی منجر و وحی ما را از بین ببرد». این نهضت اربعین است و مساجد ادامه دهندگان این جریان هستند و باید در این جبهه مساجد کار را جلوببرند.


خروج