1399/08/19
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج سپاه درمیان:

وحدت در جمهوری اسلامی یک اعتقاد و ایمان قلبی است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج سپاه درمیان گفت: وحدت در جمهوری اسلامی بنا به بیانات امامین انقلاب یک نامگذاری محض نیست، یک حرکت سیاسی و تاکتیکی هم نیست؛ این یک اعتقاد و ایمان قلبی است.

 وحدت در جمهوری اسلامی یک اعتقاد و ایمان قلبی است

 

حجت الاسلام کیانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه درسپاه درمیان به مناسبت هفته وحدت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی گفت: تدبیر امام خمینی (ره) در نامگذاری هفته وحدت از12 تا 17 ربیع الاول همزمان با ولادت پیامبر اعظم(ص)به روایت تسنن و تشییع فرصت مناسبی برای همگرایی و هم افزایی اهل سنت و تشیع است که این ایام خجسته را به تمام مسلمین جهان خصوصا مردم شهرستان درمیان تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

وی گفت: وحدت در جمهوری اسلامی بنا به بیانات امامین انقلاب یک نامگذاری محض نیست، یک حرکت سیاسی و تاکتیکی هم نیست؛ این یک اعتقاد و ایمان قلبی است.

حجت الاسلام کیانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه معتقد به لزوم اتّحاد امّت اسلامی در مقابل دشمن است، افزود: امروز جامعه اسلامی از هر زمان دیگر بیشتر نیازمند به وحدت و دوری از اختلاف است.

وی گفت: توهین به ساحت پیامبر رحمت در گذشته نیز از سوی دشمنان و کینه توزان وجود داشته و مسبوق به سابقه است ولی هم اکنون شاهد حمایت دولت های غربی از جمله رئیس جمهمور فرانسه از این گونه رفتار ها هستیم و هدف از توهین به صاحت مقدس پیامبر اعظم(ص) چیزی جز جلوگیری از گسترش اسلام در غرب نیست، وبصیرت و اتحاد مسلمان در سراسر جهان است که می‌تواند این توطئه‌ها و برنامه را خنثی کند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقيه در سپاه درمیان بر کمک به نیازمندان اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام رحمة للعالمین است و پیروان ایشان نیز به تأسی از ایشان در این شرایط کرونا و مشکلات اقتصادی که در جامعه وجود دارد بیشتر هر زمان دیگر باید به کمک مسلمانان کم بضاعت شتافته وبا کمکهای مومنانه خود دردی از آلام  دیگر مسلمین کم نمایند.

 وی بیان کرد: وحدت شیعه و سنی در شهرستان درمیان مثال زدنی است و این وحدت و همدلی  جز با همکاری و بصیرت علما تشییع و تسنن و مردم فهیم شهرستان حاصل نشده وهر کس بخواهد بر این وحدت خدشه وارد کند دانسته یا ندانسته در راه اهداف دشمن قدم برداشته است.


خروج